Obyčejná tužka napoví, jaká délka vlasů je pro vás nejlepší

Většina žen neví, jaká délka vlasů je pro ně optimální. Proto se často bojí měnit své účesy. Zkušení kadeřníci mají jeden trik. Používají obyčejnou tužku, díky které snadno poznají, o kolik by měly vlasy zkrátit, aby to ženě skutečně slušelo. Zdá se to jako neuvěřitelné, ale fotografie žen, kde byla na určení správné délky vlasů použita tužka, jasně ukazují, že to daným ženám opravdu sekne.

Jakákoliv obyčejná tužka

To, co budete potřebovat, je skutečně obyčejná tužka. A to jakákoliv. Jaká má být optimální délka vlasů pomůže určit ta klasická, ale stejně tak i propiska. Je jedno, jakou máte aktuálně po ruce. Dále budete potřebovat ještě pravítko, krejčovský metr, nebo cokoliv jiného, u čeho bude třeba změřit optimální vzdálenost.

Na správná místa

Nyní už stačí pouze správně umístit jak pravítko, tak i tužku. Důležité je postavit se vzpřímeně a hlavu dát do klasické polohy. Tedy ani ji nezaklánět, ani netlačit bradu dolů. Potom vezmete pravítko a to umístíte tak, aby nula začínala na konci vašeho ucha a pravítko směřovalo směrem dolů, rovnoběžně s vaším krkem.

Potom vezmete tužku. Tu dáte pod svou bradu vodorovně tak, aby konec tužky ukázal na určitou vzdálenost na daném pravítku. Právě místo, kde se tužka pravítka dotkne, si označte. Je pro vás nesmírně důležité a ukáže vám, jaká délka vlasů pro vás bude optimální.

Kolik jste naměřili?

Nyní se podívejte, kolik jste naměřili. Tedy jaká je vzdálenost od konce ucha až po konec vaší brady. Pokud je to méně než 6 centimetrů, garantujeme vám, že vám budou stoprocentně slušet krátké vlasy. Pokud je hodnota vyšší než 6 centimetrů, je pro vás lepší mít vlasy dlouhé. A co když naměříte přesně 6? Tak to máte nejlepší, jelikož vám budou slušet obě délky a můžete po pár měsících měnit své účesy, jak budete jenom chtít. Můžete chvíli nosit ty dlouhé a později se můžete rozhodnout k radikálnímu zkrácení.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]