Moderní a lichotivé účesy, které sluší ženám nad 40 let. Najděte odvahu na změnu, kterou vám budou všichni závidět

Fotografie: Pixabay

Ženy, kterým je nad 40 let, začnou procházet změnami. Některé se týkají i vlasů. Ty začnou být méně husté, a proto je dobré si vybrat vhodný účes, kterým tyto změny schováte.

Nejčastějším problémem spojený s vlasy u žen nad 40 let je jejich řídnutí. Vlasy ztrácí na objemu i hustotě a mnoho žen musí zvolit jiný účes, protože jim jejich současný už nesluší tolik jako dříve. Můžete si zajít ke svému kadeřníkovi, který vám poradí. Případně se můžete podívat a inspirovat fotografiemi jiných žen, které si už nechaly nový účes udělat. Většinu fotografií naleznete na internetu nebo v dámských časopisech.

Vlastnosti účesů pro ženy nad 40 let

U účesů, jež jsou primárně určeny pro ženy nad 40 let, se u většiny setkáte s podobnými vlastnostmi. U mnoha z nich je hodně objemu a načechranosti. Je potřeba brát na vědomí, že tyto omlazující účesy vyžadují hodně údržby k získání požadovaného stylu. Pravidelná údržba a úprava je potřebná kvůli vlasům, které ztrácí svou strukturu. Musíte jim pomoci, aby znovu vypadaly mladistvě.

Fotografie: Pixabay

Středně dlouhé vlasy

Pro dámy se středně dlouhými vlasy, které jsou po obou stranách stejně dlouhé, se bude hodit kulma nebo fén a kulatý hřeben. S jejich pomocí si můžete po stranách udělat vlny, které dodávají celému účesu objem. Pokud máte hnědé vlasy, nechte si do nich udělat jemné blonďaté melíry. Ty vytváří stylový a mladistvý vzhled. V momentě, kdy si nechcete tepelně upravovat vlasy, vyzkoušejte metodu studených vln.

Mikádo na mnoho způsobů

Jestliže si necháte u kadeřníka udělat mikádo, počítejte s tím, že budete mít kratší vlasy. Ty jsou u tohoto účesu střižené hned pod obličejem. Tento módní účes lze nosit několika způsoby. Údržba mikáda je jednoduchá, a proto je častou volbou mnoha žen. Hnědou barvu vlasů můžete doplnit o karamelové melíry, jež umí rozzářit tmavou barvu vlasů. A pokud si u mikáda natočíte vlasy, dodáte celému stylu opět na objemu.

Fotografie: Pixabay

Pokud vám již rostou šediny, nechte si je. Ukažte vašemu okolí svou přirozenou barvu a jen ji lehce doplňte druhou barvou. Například kombinace šedivé a hnědé vytváří dojem, že je šedá použita schválně. V dnešní době si mladé dívky nechávají barvit vlasy na šedo. Z tohoto důvodu nebude nikomu připadat divné, že tuto barvu máte i vy, ale s hnědými melíry. Pro lepší výsledek si zkuste mikádo vyfoukat vždy do velkého objemu. U načechraných vlasů jsou melíry více výrazné.

Středně dlouhé mikádo s pěšinkou uprostřed

Poproste svou kadeřnici, aby vám středně dlouhé vlasy zastřihla po obou stranách stejně. Vlasy si natočte po celé délce a pěšinku utvořte uprostřed hlavy. Středně dlouhé mikádo s pěšinkou uprostřed působí lehkým dojmem. Velice snadno se udržuje a nevyžaduje příliš mnoho kosmetické péče. Tento účes vypadá dobře na většině tvarů obličejů, ale není vhodné pro lidi s výraznou čelistí.

Fotografie: Pixabay

S jemnými vlasy se vám na tomto typu účesu bude líbit to, že jeho střední délka působí plným dojmem. Pro dosažení většího objemu stačí přidat pár vlnek s pomocí kulmy. Střídejte směr vln a vytvořte objem. Středně dlouhé mikádo se hodí pro husté i jemné vlasy. Nechte si od kadeřníka udělat tento účes a poté si v průběhu času najděte styl jeho nošení, jež vám bude vyhovovat.

Ženy, které mají kudrnaté vlasy, mohou zvolit mikádo

Ženy s přirozeně kudrnatými vlasy si mohou také vybrat mikádo. U kadeřníka stačí poprosit o tento střih a za chvíli bude hotový. Díky přirozeně kudrnatým vlasům máte vždy zajištěný objem celého účesu. Vlnité mikádo lze doplnit šikmou ofinou nebo rovnou. Záleží pouze na tvaru vašeho obličeje. Tento styl lze nosit s krátkými i dlouhými vlasy.

Fotografie: Pixabay

Dlouhé a vrstvené mikádo

Některé ženy nemají rády krátké vlasy. Klidně si nechte narůst délku pod ramena a poté si zajděte do kadeřnictví. Kadeřnici poproste, aby vám udělala mikádo, které musí být dlouhé. Zároveň si nechte vlasy sestříhat, aby se vytvořilo více vrstev. Každé vrstvení dodává hřívě objem a tím pádem i mladistvý vzhled. Tento typ sestřihu je velice vhodný pro kulaté obličeje.

Dodejte objem jemným vlasům

Pokud si dlouhodobě pěstujete dlouhé vlasy, nemusíte je hned stříhat. I s nimi lze vytvořit trendy účes pro ženy nad 40. Pro vytvoření mladistvého vzhledu s dlouhými vlasy stačí, když je lehce upravíte. Přibližně od brady si je nechte sestříhat, abyste měla více vrstev. Pokud máte velice jemné vlasy, dodáte jim tímto krokem na objemu. Když to nebude stačit, občas si vlasy natočte. Tak zajistíte větší plnost vašemu účesu.

Fotografie: Pixabay

Krátké kudrnaté vlasy

Krátké kudrnaté vlasy působí velmi bohémsky a v mnoha případech není vůbec potřeba se o ně starat. Jestliže máte přirozeně kudrnaté vlasy, nechte si je klidně ostříhat nakrátko. Vaše hříva po čase začne růst a sama se bude vrstvit. Ofinu si nechte ostříhat podle tvaru obličeje. Zbytek kudrlin můžete nechat volně žít. Jejich kudrnatost lze podpořit produkty, které jsou určené na více kudrlin.

Krátké navrstvené vlasy

Jedná se o velice stylový účes, který by se dal zařadit mezi krátká mikáda. Pokud si o něj zažádáte, tak vám v kadeřnictví sestříhají vlasy a vytvoří hodně vrstev. Sestříhané vlasy se hodí pro mnoho žen a na většinu tvarů obličeje. Při správné úpravě tohoto účesu lze skrýt plné tváře a kulatější obličej. Je potřeba počítat s tím, že po umytí šamponem se musí vlasy opět nastylizovat. Některé dámy musí použít hodně fixačních produktů, aby vše drželo tak, jak má.

Trendy účesy s názvem pixie

Pixie vypadá občas rebelsky, ale také skvěle. Tento styl omladí každou ženu a může mít mnoho podob. Krátký střih je bezstarostný a lze lehce upravit. U jemných vlasů je potřeba používat objemové tužidlo, vosk nebo vyfoukat vlasy tak, aby měly objem. Pixie účesy nosí hodně známých osobností, které již tomuto trend podlehly.

Fotografie: Pixabay

Dlouhé vlasy s vlnami

Občas žena neví, co má dělat s hustými vlasy. Není nutné je prostřihávat nebo stříhat na krátko. Dlouhé a husté vlasy působí velmi mladistvě. Dlouhé vlnité vlasy jsou vhodné pro všechny tvary obličeje. Péči o ně není potřeba přehánět. Díky tomu v drogerii nemusíte nakupovat velké množství produktů. Ušetříte si tedy peníze a čas s údržbou, která je u jiných účesů potřebná.

Vlčí střih pro středně dlouhé vlasy

Vlčí střih se z minulosti vrátil opět do módy. Jedná se o divočejší účes, o který není potřeba se příliš starat. Je to skvělá volba pro každého, kdo má kulatý, hranatý nebo malý obličej. U tohoto účesu jsou vlasy podél obličeje sestříhané. Takový střih dokáže prodloužit obličej a dodává mu rysy. Vlčí střih je velice vhodný pro lidi s jemnými vlasy. Je to z toho důvodu, že vrstvení a sestříhání vlasů dodává celému účesu na objemu, který lidé s jemnými vlasy postrádají. Při úpravě vlčího střihu si vystačíte pouze s tužidlem.

Zdroj: Redakce

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]