Léčivá maska z piva zabrání vypadávání vlasů a podpoří jejich růst

Vypadávání vlasů může způsobovat mnoho faktorů. Od nevhodné kosmetiky, přes špatnou stravu, stres, zdravotního problému. Časté barvení, umývání, vysoušení horkým vzduchem, používání žehličky na vlasy – to vše může nejen způsobovat, ale i zhoršovat vypadávání vlasů.

Pokud chcete mít opět krásné vlasy, plné vitality a lesku, zkuste eliminovat některé faktory, které k vypadávání přispívají. Další možností, jak podpořit zdraví a růst nových vlasů, je léčivá maska. Těch existuje spousta. A my vám na jednu takovou prozradíme recept.

Maska pro podporu růstu vlasů

  • 1PL lžíce medu

  • 1 vajíčko

  • 1 zralý banán

  • ½ šálku černého piva

Jak na to…

  • Veškeré ingredience rozmixujte tyčovým mixérem (nebo vložte do mixéru)

  • Masku nanášejte na suché vlasy. Důkladně ji rozetřete po celé délce vlasů a vmasírujte jemně konečky prstů do vlasové pokožky

  • Použijte igelitovou koupací čepici nebo igelit a nechte takto zabalené působit jednu až dvě hodiny

  • Po uplynutí doby masku z vlasů důkladně smyjte. Možná to nepůjde úplně snadno, ale stojí to za to

  • Tuto masku dopřejte vlasům alespoň jednou týdně, dokud neuvidíte zlepšení

Jak maska funguje?

Všechny uváděné ingredience jsou plné vitamínů, minerálů a dalších výživných látek, které prospívají vlasové pokožce a zabezpečí zdravý růst vlasů. Trik s pivem, pro krásné a husté vlasy, používaly již naše babičky. Tmavé pivo je nejlepší, jelikož obsahuje větší množství skupiny vitamínů B a minerálů. Když však použijete světlé, protože tmavé zrovna doma nemáte, také to nevadí. Pro příště si však raději kupte to tmavé.

Banán přítomný v této vlasové masce je balzám pro suché a poškozené vlasy. Pomáhá navrátit vlasům lesk a dodá jim výživu v podobě značného množství minerálů. Obsahuje také přírodní oleje. Vhodný je i pro typ vlasů, které se hodně zamotávají.

Dalšími ingrediencemi jsou vajíčko a med. Med dokáže uzamknout vláhu ve vlasech, zmírňuje lámání vlasů, posiluje vlasové folikuly a zbavuje je nečistot. Právě ucpané folikuly bývají častou příčinou vypadávání vlasů.

Také vajíčko používaly už naše babičky. Jak na pleťovou masku, tak vlasovou. Dodá vlasům vitamíny, minerály, hydratuje, povzbuzuje vlasové folikuly, zrychluje růst vlasů a zabraňuje nechtěnému vypadávání.