Dívka se vrátila ze školy domů s brekem. Její krásné kudrnaté vlasy byly pryč. Rozzuřený otec to nenechal jen tak

Fotografie: Depositphotos

Mezi dětmi velice často vzniká šikana a vybírají si jako oběti nejčastěji děti, které se něčím liší. Tato holčička měla dlouhé kudrnaté vlasy, ale její spolužáci jí je ostříhali.

Některé děti se od ostatních velmi odlišují a pokud si toho všimnou jejich spolužáci nebo jiné děti, propuká mezi dětmi šikana. Velice často jsou oběti šikany něčím odlišné nebo mají slabší povahu. Tato holčička měla kudrnaté dlouhé vlasy, které zaujaly její spolužáky a rozhodli se udělat něco, z čeho byla holčička velmi smutná a její otec zuřil.

Dívka chodila do školy ráda

Není nic lepšího, než když se dítě těší do školy. Rodiče takového potomka mohou být šťastní, že se jejich dítěti na takovém místě líbí a že mají kamarády. Tato holčička chodila do školy také ráda, ale časem její radost přešla ve smutek. Její spolužáci si totiž začaly utahovat z jejích vlasů, ale přitom neměly důvod. Možná její odlišnost od ostatních (dlouhé kudrnaté vlasy) je zaujala a vybrali si ji za oběť.

Holčička přišla ze školy rozrušená

Dívka jménem Jurnee (7 let) přišla jednoho dne ze školy a její otec Jimmy Hoffmeyer si hned všimnul, že něco není v pořádku. Jurnee totiž byla velmi rozrušená a také smutná. Jurnee svému otci sdělila, že její spolužačka se jí posmívala kvůli kudrlinám a jiný spolužák vzal poté nůžky a kudrliny jí ostříhal.

Tato situace se naštěstí ještě dala zachránit, a tak Jimmy vzal svou dceru ke kadeřnici, která se postarala o nápravu. V momentě, kdy odcházeli od kadeřnice, byla Jurnee opět šťastná a na jejím obličeji se objevil úsměv. Její vlasy totiž byly hezky upravené a Jurnee se nemusela za nic stydět.

Situace se opět opakovala

Jakmile přišel Otec s Jurnee zpět domů, promluvil si se svou dcerou a řekl jí, aby si už nikdy nenechala vlasy ostříhat. Druhý den ale přišla Jurnee domů opět ostříhaná a velmi smutná. Z dlouhých vlasů měla nyní opravdu velmi krátké a kudrliny téměř nebyly vidět. Když to její otec viděl, velmi se naštval a ptal se Jurnee, proč se nechala opět ostříhat svým spolužákem.

Jurnee odpověděla, že tentokrát to nebyl spolužák, ale její učitelka. Jimmy se se svou partnerkou shodli na tom, že učitelka neměla žádné právo na to, aby opět ostříhala jejich dceru, i když se snažila o nápravu účesu. Z celé situace se najednou stala vážná událost, protože matka Jurnee psala do školy již poprvé, když přišla její dcera domů ostříhaná.

Žaloba na školu

Ředitel školy se sice omluvil, ale situaci nijak dále neřešil, a proto se vše opakovalo. Jurnee byla velmi zklamaná a smutná, protože své vlasy měla velmi ráda. Její rodiče se rozhodli podat žalobu na Mount Pleasant Public Schools. I když se jim omluvili, nijak nezabránili tomu, aby se nepříjemná událost opakovala.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]