Chlapec nosil ve škole skrytý mikrofon. Nahrávka vyrazila jeho matce dech

Fotografie: Miika Silfverberg / Creative Commons / Attribution 2.0

Matka měla velké obavy o svého syna. Náhlá změna v jeho chování mohla být důsledkem problémů ve škole. Odpovědi zjistila jedině tak, že chlapci skryla mikrofon pod oblečení.

Rodiče si zpravidla všimnou, když s jejich dětmi není něco v pořádku. Většinou své potomky dobře znají, vědí, jaké chování normálně vykazují, proto jakákoli odchylka, která ještě ke všemu trvá delší dobu, je důvodem k zamyšlení, zda dítě něco netrápí. Tak tomu bylo i u 12letého chlapce, jehož chování se pomalu začalo měnit. Jeho matku tato náhlá změna velmi trápila. Věděla, že něco není v pořádku.

Chlapec začal být nečekaně agresivní

Syn se začínal silně potit. Každé ráno jeho postel vypadala, jako kdyby na ni vylil kýbl vody. Doma začal být agresivní, nic se mu nelíbilo, všechno bylo najednou problém, odmlouval a v určitých chvílích z něj šel až strach. Matka měla o svého syna obavy. Vůbec nedokázala určit příčinu takové náhlé změny v jeho chování. Nakonec však správně vydedukovala, že problém by mohl být ve škole.

Skrytý mikrofon pod oblečením

Rozhodla se poslat svého syna do školy se skrytým mikrofonem pod oblečením. To, co pak slyšela na audionahrávce, jí vyrazilo dech. Chlapec navštěvuje školu pro děti se speciálními potřebami, protože se narodil s těžkým autismem. Jeho matka začala mít podezření, že je její syn ve škole šikanován a psychicky týrán.

Fotografie: Pixabay

Škola ženu neposlouchala, když na problém upozornila. Proto se rozhodla skrýt v jeho oblečení mikrofon a poslat ho s ním do školy. Jedině tak mohla získat odpovědi na své otázky přímo od zdroje. Když se dozvěděla, co se ve skutečnosti děje, byla šokována. Nemohla uvěřit, že je to pravda.

Učitelka byla následně propuštěna

Na nahrávce slyšela, jak si učitelka z jejího syna utahuje. „Prostě napiš to slovo, co je na tom tak těžkého?“ zní z nahrávky. Učitelka očividně nebrala v potaz chlapcovy omezené schopnosti, naopak si z něj ještě utahovala. „Chtěla jsem jen brečet a křičet. Musela jsem něco udělat, takhle jsem to nemohla nechat. Všechno bylo špatně,“ uvedla rozhořčená maminka. Nahrávky poté zveřejnila na sociálních sítích a příspěvek se stal virálním. Krátce poté byla chlapcova učitelka propuštěna společně s její kolegyní. Škola se následně rodině omluvila.

Zdroj: BoredPanda