Mladá žena si při vstupu do letadla všimla bezvládně ležícího muže, kterému nikdo nechtěl pomoci. Okamžitě si uvědomila, že něco není v pořádku

Fotografie: Depositphotos

Žena čekala ve frontě, aby nastoupila do letadla, když si všimla neznámého muže ležícího na zemi. Nikdo jiný nevystoupil z řady kromě ní, aby se ujistil, zdali cizinec není zraněný.

Čekání na letišti, než můžete nastoupit do letadla, není zpravidla tou nejzábavnější částí cestování. Zvláště můžete být naštvaní, když zjistíte, že byl váš let zrušen nebo zpožděn. Někdy však můžete být strůjcem zpoždění letu i vy sami, aniž byste si to přáli nebo chtěli způsobit ostatním cestujícím komplikace. Tato žena jménem Shaina Murry z Texasu neměla žádný skutečný důvod zdržovat let, přesto to udělala. Chtěla pomoci osobě v nouzi.

Ženinu pozornost upoutala cizí osoba

Shaina měla odlétat z mezinárodního letiště v Dallasu v Texasu. Když stála ve frontě a blížila se k bráně, její pozornost upoutala velice zvláštní věc. Všimla si muže ležícího na podlaze. Kdokoli jiný by se asi odvrátil a postupoval dál, ale Shaina ne. Uvědomila si, že s osobou není něco v pořádku. Rozhodla se proto k muži přistoupit a zeptat se, zdali je v pořádku a nepotřebuje s něčím pomoct.

Cizí muž trpěl autismem

„Poté, co jsem se ho zeptala na pár otázek, mi došlo, že nejlepší by byla kontrola lékaře,“ napsala Shaina na sociální síť. Muž jménem Will neustále vysvětloval, že se bojí, aby při čekání na lékaře nezmeškal let. Zatímco se Shainou mluvil, žena si uvědomila, že Will trpí autismem. Musela tedy změnit celou strategii komunikace s ním. Začala jej tedy uklidňovat, slíbila mu, že nastoupí do letadla včas.

Fotografie: Pixabay

Na místo dorazila sanitka

Než přijela pomoc, Shaina vytočila číslo Willovo matky, aby ji informovala, že se její syn necítí dobře. Když na místo dorazila sanitka a záchranáři muže vyšetřili, zjistili, že Will zoufale potřebuje najíst a napít. Byli velice skeptičtí, co se týkalo jeho zdravotního stavu a současně odletu. Ale Shaina byla odhodlaná cizinci pomoct. I když jej vidí poprvé v životě.

Žena zdržela let

Shaina zdržela let, aby se ujistila, že Will bude nakonec skutečně připraven nasednout do letadla a dorazit na místo. Poobědvala s ním a ujistila jej, že své letadlo stihne. Letecká společnost udělala něco, co Shaina vůbec nečekala. Měla trochu obavy, že bude muset vzít veškerou zodpovědnost za zdržení letu a zaplatit odškodnění, což se však nestalo.

Fotografie: Pixabay

Jakmile letecká společnost zjistila, kterým letem měl Will letět, kontaktovala Shainu, která se ani na vteřinu od Willa nevzdálila, aby mu pomohla dostat se až do letadla. Když Shaina a Will dorazili, posádka už věděla o jeho problému a vzala ho pod svá křídla. „Někdy každý z nás potřebuje trochu pomoci, bez ohledu na postižení, věk nebo sociální postavení,“ dodává Shaina.

Zdroj: InspireMore