Během několika vteřin se poklidný let proměnil v noční můru. Na toto nebyli připraveni ani piloti

Fotografie: Depositphotos

Turbulence mají na svědomí jeden život a stovku zraněných. Letadlo směřující z Londýna do Singapuru muselo nouzově přistát. Dvacítka lidí je stále ve vážném stavu.

Náhle vzniklá tropická bouřka způsobila silné turbulence letadla Singapore Airlines. Nepřipoutaní lidé byli náhle vymrštěni ze svých sedadel a přes sto z nich se zranilo. Jeden z cestujících turbulence nepřežil. Jak uvádí TN, letadlo muselo nouzově přistát v thajském Bangkoku. Desítky cestujících odvážely sanitky rovnou do nemocnic.

Starší Brit zemřel na infarkt

Let Singapore Airlines SQ321 z Londýna do Singapuru zasáhly v úterý extrémní turbulence. Příčinou byly tropické bouřky, které se v jižní Asii nyní vyskytují s počínajícím obdobím jihozápadních monzunů. Letadlo se v jednu chvíli propadlo tak hluboko, že nepřipoutaní cestující vyletěli ze svých sedadel a většina se silně udeřila do hlavy.

Brit ve věku 72 let, který cestoval se svojí manželkou na šestitýdenní dovolenou, bohužel turbulence nepřežil. Měl podle všeho utrpět infarkt. Letadlo muselo nouzově přistát v Thajsku. Ošetřeno bylo 104 lidí z celkových 229 na palubě. 58 lidí zůstává stále v nemocnici, z nichž 20 je na jednotce intenzivní péče.

Pasažér natočil nevídané chování 2 spolucestujících na palubě letadla. Záběry obletěly internet

Všechny věci létaly vzduchem

Podle BBC se šéf Singapore Airlines, Goh Choon Phong, omluvil za celou společnost a vyjádřil soustrast rodině oběti. Dodal, že postiženým cestujícím a členům posádky poskytnou veškerou možnou pomoc. Většina cestujících v letadle byla z Velké Británie, Singapuru, Austrálie a Nového Zélandu. Někteří médiím popsali hrůzostrašný zážitek.

„Velmi náhle došlo k velmi dramatickému poklesu, takže každý, kdo seděl a nebyl připoután bezpečnostním pásem, byl okamžitě vymrštěn do stropu,“ řekl jeden z cestujících. Jiní popisovali, jak všechny věci létaly vzduchem a mnoho lidí se masivně bouchlo do hlavy. Podle posledních informací se na palubě letadla nenacházel žádný český občan. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o jiném neobvyklém letu. Pilot musel neplánovaně přistát kvůli nesnesitelnému zápachu.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*