V nedožitých 50 letech zemřel herec, který svými geniálními rolemi zasáhl diváky všech věkových kategorií

Fotografie: Depositphotos

Smrt obchází i mezi mladými lidmi, které bere s sebou do „neznáma po“. V pátek 23. února navždy odešel oblíbený kanadský herec.

Herec Chris Gauthier zemřel náhle a v tichosti, nebylo mu přitom ještě ani 50 let. Za svůj život ale stihl nespočet rolí a jeho výkon na filmovém i seriálovém „plátně“ lze bez nadsázky označit za obdivuhodný. Narodil se v Anglii, jednalo se ale o hrdého Kanaďana.

Smrt si nevybírá

O Chrisovi nelze říct, že by se jednalo o herce první velikosti, nicméně i tak je jeho herecká kariéra více než úctyhodná. Hrál především v seriálech, vidět jste ho mohli ale i na filmovém plátně. Právě tam se postavil po bok i takových herců, jako je Anthony Hopkins nebo Robin Williams, jak připomíná portál iDnes, který o smrti Chrise rovněž informoval. K úmrtí došlo v pátek 23. února 2024, média o něm psala o dva dny později.

Úmrtí Chrise Gauthiera, který se narodil 27. ledna roku 1976, v jeho krátce předtím oslavených 48 letech jeho nejbližší okolí více než překvapilo. Příčinou smrti měla být krátká, blíže neupřesněná nemoc. Podle portálu MedicalNewsToday bývají nejčastěji za náhlým úmrtím nemoci oběhové soustavy, tedy infarkt myokardu, selhání srdce či plicní embolie. Jedinec přitom nemusí pociťovat žádné příznaky ani obtíže. Na SvětKreativity jsme psali o podobně nečekaném úmrtí herce Norberta Lichého.

Zemřel milovaný herec, kterému přezdívali hrdina lidu. Tato rána otřásla filmovým světem

Svět, kde není malých rolí

Na Chrise jeho kolegové vzpomínají jako na skvělého člověka. Chad Colvin, pracující pro agenturu TriStar Appearances, pod kterou Chris spadal, sdělil, že ho zpráva o úmrtí Chrise natolik šokovala, že dlouho plakal. Uvedl to tak na svém facebookovém profilu, z něhož citoval portál Variety. Jiní Chrise označili za charakterního herce, který to uměl na place rozjet. A kde bylo možné ho vidět?

Chris ve filmech i seriálech hrál spíše vedlejší role, nicméně to ani v nejmenším neubírá na jeho výkonu. Z filmů je možné ho vidět a slyšet třeba ve snímku Pojď se mnou, Hektorova cesta aneb hledání štěstí, Strážci – Watchmen, Hvězdná brána: Archa pravdy nebo 40 dnů a 40 nocí. Mezi seriály je pak nutné vypočítat počin Bylo, nebylo, Heuréka – město divů, Ostrov smrti nebo Smallville.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]