Droždí většina žen používá jen při pečení, to je ale chyba. Jedná se o jeden z nejúčinnějších prostředků pro zdraví a růst vlasů

Fotografie: Freepik

Kdysi bylo v domácnostech nepostradatelné. Dnes je kromě pečení ke škodě nás všech téměř zapomenuté. Za pár drobných totiž dokáže výrazně vylepšit zdraví i náladu.

Droždí je jeden z nejlepších přírodních zdrojů vitamínů B, je přírodním antidepresivem a dokáže významně posílit imunitu organismu. Objev samotného droždí a jeho účinků na kynutí těsta je připisován Egypťanům. V pátém století před naším letopočtem údajně zapomněli na už připravené těsto a po několika hodinách zjistili, že násobně zvětšilo svůj objem. V roce 1857 pak Luis Pasteur prokázal, že kynutí je důsledkem působení živých mikroorganismů.

Droždí pro rychlejší růst vlasů

Kvasnicové zábaly mají krom jiného skvělý účinek i na zdraví vlasů. Pomůže suchým, mastným i poškozeným vlasům. Po několika aplikacích této masky budou silnější a hedvábné lesklé. Do větší misky rozdrobte asi 30 gramů čerstvého droždí a přidejte 5 lžic vlažné vody a lžíci cukru. Počkejte až droždí vzejde a do vzniklé kašičky zamíchejte lžíci medu a dvě lžičky rozdrcených hořčičných semínek.

Fotografie: Freepik

Vzniklou směs si naneste na vlasy a pokožku hlavy, zakryjte fólií a zavažte ručníkem. Nechte masku asi hodinu působit a pak si vlasy umyjte běžným způsobem. Změny si jistě všimněte už po první aplikaci.

Vlasy nabydou na objemu a budete mít pocit, že je jich dvakrát tolik. Aplikujte tuto masku na vlasy alespoň dvakrát měsíčně, a díky pozitivním účinkům droždí se radujte z krásných, hustých a přirozeně lesklých vlasů.

Fotografie: Freepik

Droždí na prasklé koutky úst

Jak je známo, prasklé koutky úst bývají často důsledkem nedostatku vitamínu B. Droždí je proto logickým řešením. Pochopitelně nic nezkazí že tím, že si droždí zařadíte do jídelníčku, můžete si ale vyrobit i kašičku z trochy rozdrobeného droždí a kapky panenského olivového oleje. Tu aplikujte na poraněný koutek a prasklina se brzy zahojí. Vitamin B, který droždí obsahuje v hojné míře, má totiž výjimečnou schopnost rychle regenerovat.

Fotografie: Unsplash

Droždí je skvělé na akné

I když vám droždí zrovna nechutná, může vám pomoci s kvalitou a zdravím vaší pleti. Pokud trpíte na akné, je doslova k nezaplacení. Droždí má totiž schopnost neutralizovat pH pokožky a díky tomu dochází ke zmírnění projevů hormonálních změn. Pro přípravu pleťové masky postačí rozdrobit do misky kostku droždí a přidat lžíci vlažného mléka. Rozmíchejte a vzniklou kašičku naneste na pleť. Po půlhodině působení masku oloupejte a pleť opláchněte vlažnou vodou.

Zdroj: BeautyEpic