Naučte se podpořit a urychlit růst vlasů, stačí k tomu použít sílu přírody

Kvalitu, ale i růst vlasů obecně ovlivňuje celá řada faktorů, jako je životní prostředí, výživa a také péče o ně. Některé ženy mají názor, že co jim příroda nadělila se ovlivnit nijak nedá. To je však velký omyl. I velmi řídké vlasy můžete za několik měsíců oživit a vytvořit tak bujnější kštici.

Fotografie: Freepik

Růst vlasů

Vlasy každý den povyrostou zhruba o 0,35 centimetru. To je celkem za měsíc asi 1 a půl centimetru. Během letních měsíců kštice roste mnohem rychleji, než je tomu v zimě. Také mají vlasy rychlejší růst přes den, oproti noci. Stimulace růstu vlasů není nic složitého. Zaměřte se na tyto produkty:

  • Aloe vera a jablečný ocet: z pokrájených listů aloe vera vymačkejte šťávu a vetřete ji do pokožky na hlavě. Během vtírání ji také dobře promasírujte. Nechte působit alespoň dvě hodiny. Ideální je přes noc. Pak vlasy opláchněte běžným způsobem.
Fotografie: Freepik
  • Jablečný ocet: po klasickém mytí vlasů použijte místo kondicionéru jablečný ocet. Ten neoplachujte a následně prosušte fénem.
Fotografie: Freepik
  • Vaječné bílky: z těch si vyšlehejte tuhý sníh a aplikujte jej na vlasy. Pak si hlavu zabalte do potravinové fólie a ručníku a nechte působit 40 minut. Nakonec bílky z kštice důkladně vymyjte teplou vodou.

  • Hořčičný prášek: toho použijete asi dvě lžíce a zředíte v horké vodě o stejném množství. Necháte chvíli vychladnout a posléze přidáte do směsi vaječný žloutek a lopuchový olej. Vzniklou směs naneste na vlasy a nechte působit asi jednu hodinu. Pak jen opláchněte.
Fotografie: Pixabay

Další skvělé metody, které stimulují růst vlasů

Velmi účinná je maska ze sklenice koňaku a několika vajec. Nakonec ještě do směsi přidáte trochu olivového oleje a nanesete na hřívu. Doba působení je jedna hodina. Po uplynutí doby důkladně výživnou masku smyjte. K další směsi budete potřebovat šťávu z půlky cibule, lžičku lopuchového oleje, šťávu z jednoho citronu a jeden vaječný žloutek. Hmotu zahřejte ve vodní lázni a teplou aplikujte na vlasy. Po 60 minutách omyjte.

Jak často opakovat proceduru?

Výsledky samozřejmě nespatříte hned. Vlasové masky je potřeba nanášet na kštici pravidelně, alespoň dvakrát až třikrát týdně. S touto frekvencí můžete očekávat urychlení růstu vlasů asi za měsíc až dva.

Co ještě podpoří růst vlasů?

Kromě přírodních produktů můžete samozřejmě vyzkoušet k stimulaci vlasového růstu i speciální přípravky z lékárny, nebo drogerie. K dostání jsou různá vlasová séra, či posilující šampony. Raději preferujte při výběru ty s přírodními extrakty. Příliš chemie by mohlo spíš uškodit. Pokožku hlavy během mytí rovněž dobře promasírujte prsty, tím vlasové cibulky prokrvíte a hříva bude růst lépe a rychleji. Vlasy nevystavujte častým tepelným šokům. Omezte používání kulmy a vlasové žehličky. Důležitá je i zdravá životospráva a dostatečný pitný režim.

Fotografie: Freepik

Úvodní Fotografie: Freepik