6 způsobů, jak urychlit růst vašich vlasů

Zdá se vám, že vaše vlasy prostě nerostou? Nevěšte hlavu, podívejte se na následující způsoby a vyberte si ten, který je pro vás nejvhodnější a na nic dalšího již nečekejte. Samozřejmě můžete způsoby po čase měnit dle potřeby a sami se tak přesvědčit o tom, co nejlépe funguje.

1. Aloe

Rozřežte list aloe uprostřed a vymačkejte z něj šťávu. Tuhle tekutinu jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Krouživé pohyby způsobí, že vám šťáva pronikne hlouběji do pokožky, což navíc nastartuje váš krevní oběh. Nechte působit tak dvě hodiny a pak di vlasy pořádně umyjte.

2. Jablečný ocet

Poté, co si vlasy umyjete běžným způsobem, nepoužívejte balzám ani kondicionér, ale jablečný ocet. Vetřete jej do vlasů a nechte působit. Vlasy neoplachujte a pořádně vysušte fénem.

3. Vaječný žloutek

Rozkvedlejte ve skleničce dva žloutky a opatrně si je aplikujte na vlasy. Vetřete hřebenem a poté zabalte hlavu do ručníku. Nechte působit po dobu čtyřiceti minut a poté důkladně vlasy umyjte.

4. Koňak

Do sklenice koňaku přidejte několik vajec a zakapejte olivovým olejem. Tuto směs aplikujte na kořínky vlasů a důkladně rozetřete po celé jejich délce. Nechte působit zhruba hodinu, následně vlasy umyjte a důkladně vysušte.

5. Citrón

Smíchejte jednu čajovou lžičku mandlového oleje se šťávou z jednoho citronu a přidejte žloutek. Mírně vzniklou směs ohřejte a následně aplikujte na vlasy.

6. Skořice

Přidejte dvě čajové lžičky skořice do několika kapek esenciálního oleje. Tuto směs vetřete do vlasů a nechte působit po dobu půl hodiny. Následně umyjte šamponem a pořádně opláchněte.

Pokud jste si již vybrali ten „váš“ způsob, určitě nečekejte výsledky ze dne na den. První účinky pocítíte zhruba za měsíc a půl – a to za předpokladu, že masku budete pravidelně opakovat dvakrát až třikrát do týdne.

Zdroj: feelhealthylife