Mladistvý vzhled si lze zachovat i v pozdějším věku. Klíčovou roli hraje vhodně zvolený sestřih a barva vlasů

Fotografie: Freepik

Moderní střih a barva, která zvýrazní obličej vždy nemusí ubrat roky, vaše vlasy potřebují víc. Pokud si chcete opticky ubrat roky, nechte se inspirovat tipy pařížského kadeřníka.

Předsudky stranou: i ve vyšším věku můžete nosit dlouhé vlasy

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení vás nic nenutí ostříhat si vaše dlouhé vlasy, abyste vypadala mladší. Pokud je dokážete udržovat a zvolíte správný střih, není se čeho obávat. Vyvarujte se efektu opony neboli dlouhých urousaných vlasů bez tvaru. Ideální je střih na délku po ramena.

Fotografie: Getty Images

I v případě poškozených vlasů a ulámaných, roztřepených konečků je nezbytný střih, není nutné trvat na délce za každou cenu. Zázračný a ideální střih samozřejmě neexistuje, je třeba brát v úvahu tvar obličeje, povahu vlasů, a dokonce i styl každého člověka. Je také nezbytné hýčkat si vlasy vhodnými šampony a maskami.

Volte střih podle tvaru obličeje a nebojte se změny

Ofina může být dobrým spojencem, protože skrývá vrásky na čele a působí mladistvě. Její tvar ale musí zohledňovat váš obličej i strukturu vlasů. Pro mladistvý dojem je třeba dostat do vlasů pohyb, nenosit přehnaně utažené a rovné účesy.

Jemné vlny a odlehčené účesy jsou tou pravou cestou. Možná že nosíte celý život stejný účes a už se stal vaším poznávacím znamením. Nebojte se změny, může být ku prospěchu. Není třeba přistupovat k radikálním řešením, ale zeptejte se svého kadeřníka, jakou změnu by vám doporučil, a zkuste o ní do příští návštěvy alespoň přemýšlet.

Světlejší barvy rozzáří obličej, zapomeňte ale na přílišnou extravaganci

Tmavé barvy zvýrazňují rysy a „vytahují“ z obličeje všechny známky únavy: tmavé kruhy, prohlubující se vrásky atd. Totéž platí pro barvy, které obsahují hodně černých nebo hnědých pigmentů. Přineste tedy do své tváře trochu světla upřednostňováním přirozených odstínů, které ladí s tónem vaší pleti. Obecně řečeno, s postupujícím věkem je vhodné volit o odstín světlejší barvu než obvykle.

Fotografie: iStock

Se světlejší barvou budou navíc méně nápadné odrůstající šediny. Vyhněte se umělým barvám, jako je modrá, růžová nebo zelená, ty patří na hlavy mladých dívek, pro elegantní ženy se nehodí. Pokud vás celoživotní barvení přestalo bavit a chcete „přiznat barvu“, můžete si ponechat bílé nebo šedé vlasy. Ty ale obvykle věk přidávají. Pokud jste si svojí volbou jistá, používejte speciální prostředky proti žlutým odleskům.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]