6 věcí, které musíte udělat pro perfektní vzhled vašich vlasů

Jistě sami znáte ten pocit, když před vámi jde žena s nádhernými vlasy, hustými, lesklými, plnými síly a navíc krásně upravenými. Nejraději byste i sobě kouzlem takové vlasy přičarovali. V dnešním článku vám poradíme, co můžete udělat pro to, aby i vaše vlasy vypadaly perfektně.

Používejte výrobky pro váš typ vlasů

V obchodech a drogeriích volte výrobky, které jsou určené pro váš typ vlasů, tedy pro vlasy mastné, suché, barvené či bez objemu. Produkt pro jiný typ vlasů by vám mohl zbytečně uškodit. Pokud si nejste jisti, jaký typ vlasů máte, poraďte se svým kadeřníkem či vlasovým stylistou.

Zdravá strava

Důležitá je též pro krásný vzhled vlasů vyvážená a zdravá strava, která je bohatá na bílkoviny a zdravé tuky, které vlasy vyživují i zevnitř. Bez pestré stravy, které podporuje vaše zdraví, to jednoduše nejde.

Používejte kvalitní kondicionér

Kondicionér není jen přípravkem, který usnadňuje rozčesávání vlasů. Jelikož šampon může vlasy zbavovat vlhkosti, kondicionér s obsahem přírodních olejů vlasy vyživuje a udržuje jejich lesk. Oleje můžete používat také na konečky vlasů, které se rádi třepí a ztrácí svou sílu.

Vlasy nechávejte přirozeně uschnout

Pravdou je, že veškeré tepelné úpravy vašich vlasů, tedy fénování, žehlení či kulmování, vlasy ničí. Nechte si své vlasy přirozeně uschnout, zvláště přes léto vaše vlasy fénování jistě nepotřebují.

Správné použití šamponu

Při mytí vlasů používejte přiměřené množství šamponu a používejte špičky prstů pro masírování pokožky hlavy. Tím se vlasy pečlivě zbaví veškerých nečistot a po umytí budou krásně vonět.

Zamezte poškození teplem

Nejen fény a stylingové přístroje mohou být nepřítelem zdravých vlasů, ale také příliš horká vody. Myjte si vlasy vlažnou vodou, která vlasy natolik nevysuší s zbytečně jim neubližuje.

Obrázky: goodhousekeeping.co.uk