Kokosový olej aneb přírodní zázrak! Víte, k čemu všemu ho můžete využít?

Kokosový olej patří k přírodním zázrakům. Bojuje s nadváhou, proti parazitům a virům, hydratuje a oživuje pokožku. Jeho všestranné použití z něj činí nepostradatelného pomocníka nejen v kuchyni, ale i kosmetice. Kde všude a jak lze využít kokosový olej bude předmětem dnešního článku.

Bojuje s nadváhou

Kokosový olej má pozitivní účinky pro lidské zdraví ve všech oblastech. Jednou z nich je i dnes tolik diskutované téma: nadváha. Jen pár lžiček kokosového oleje dokáže potlačit hlad až na několik hodin. Především má však mnohem nižší energetickou hodnotu než ostatní tuky. I jeho trávení probíhá zcela odlišně. Kokosový olej stimuluje tělesný metabolismus k větším obrátkám a pomáhá tak spalovat více energie.

Poškozené vlasy

Kokos nepatří pouze mezi druhy exotického ovoce lahodné vůně a chutě. Lze jej použít i jako vlasovou masku na poškozené a roztřepené konečky vlasů, pleťový zábal či masážní prostředek. Snad vás překvapí, že lze použít i místo lubrikačního gelu. Výtažky z něj jsou zjemňující, vyživující, regenerující a hodí se dokonce pro citlivou pokožku. Po vstřebání se nezanechává mastný efekt.

Popraskané ruce

I zde pomáhá zázračným způsobem. Kokosový olej působí proti bakteriím, virům a kvasinkám. Tudíž je právem nazýván, jako přírodní antibiotika. Kyselina laurová má silný antivirální efekt, kyselina kaprylová je velmi účinná proti kvasinkám. Medium chain triglycerides (MTC) má schopnost narušit membrány bakterií, virů, plísní a kvasinek. Mimo zjemňujícího efektu se vám kokosový olej postará o ošetření a desinfekci rukou. Stejně tak je vhodný na chodidla.

Špatné trávení

Trpíte-li nadýmáním či špatným trávením zkuste do svého jídelníčku zařadit kokosový olej. Pomáhá při poruchách zažívání včetně syndromu dráždivého tračníku. Navíc pomáhá zbavit se mikrobů v těle. Mastné kyseliny obsažené v oleji disponují antimikrobiálními vlastnostmi, které mají vliv na bakterie i parazity, jež ovlivňují špatné trávení.

Uzdraví dásně a zuby

Jeho protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti blahodárně působí také v dutině ústní. Masírujte si jim dásně i zuby. Vhodné je také přemílat jej v ústech ihned po probuzení alespoň na 10 minut. Zbavíte se tak „bacilů“ a ošetříte drobné ranky v ústech.

Obrázek: pixabay