Vyrobte si domácí lék proti bolestem zubů jen ze dvou ingrediencí

Existuje několik druhů bolestí zubů. Většinou se však jedná o onemocnění dásní, zubní kaz, nadměrné množství usazeného zubního kamene, ale zlobit nás mohou i plomby, korunky, prasklý zub, růst zubu moudrosti a další. Bolest zubů je tak nepříjemná, že i mnohé ženy říkají, že raději budou rodit, než trpět se zuby.

Bolest zubů dokáže být tak nepříjemná a frustrující, že to člověku brání ve vykonávání běžných činností. Stěžovat může i konzumaci jídla a zhoršuje celkovou náladu. Nejlepším řešením je bezpochyby návštěva zubního lékaře, ale než se tam vydáme, musíme nějak přečkat. Zvlášť pokud není možné zajet ani na pohotovost. Jestliže vám došly i léky anebo nezabírají, případně dáváte-li přednost přírodním prostředkům před chemií, máme pro vás recept na výrobu domácího léku proti bolestem zubů.

Recept proti bolestem zubů

  • Hřebíček
  • Kokosový olej

Potřebovat budeme pouze tyto dvě ingredience. Do misky nalijeme lžičku kokosového oleje a do něj vsypeme půl čajové lžičky rozmixovaného na prášek hřebíčku. Pokud nemáme doma možnost hřebíček rozmixovat, nakrájíme ho nožem na co nejmenší kousíčky. Rozdrtit lze i vložením hřebíčku do sáčku a klepáním paličkou na maso. Z hřebíčku a oleje vytvoříme pastu.

Jak pastu užívat?

Pastu pomocí prstu nebo vatové tyčinky natřeme na bolavé místo a přilehlého okolí. Opakujeme minimálně 3x denně.

  • Kokosový olej – je znám pro své antibakteriální účinky. Pomáhá zneškodnit bakterie, které vyvolávají záněty.
  • Hřebíček – obsahuje látku zvanou eugenol. Ta má silné analgetické účinky (potlačuje bolest).

V případě velmi silné bolesti lze efekt hřebíčku ještě zesílit tak, že jej budeme několik minut žvýkat a držet v ústech. Urychlí se tak vylučování eugenolu přímo do místa bolesti.

Obrázek: pixabay