Skoncujte s nepříjemnými problémy na toaletě díky potravinám, které zatočí se zácpou a pročistí střeva

Fotografie: Getty Images

Zácpa je nepříjemný stav, s kterým se zcela jistě setkal každý člověk na světě. Může jej způsobovat celá řada faktorů. Mezi ty hlavní patří nedostatečný pitný režim, sedavý způsob života a jídelníček, který neobsahuje vlákninu. Kromě toho, že začnete více pít, hýbat se a zahrnete do stravy i ovoce, zeleninu a obiloviny, můžete vsadit i na tyto prostředky. Zaručeně vašemu trávení prospějí.

Přírodní prostředky, které pomohou v boji se zácpou

Ušetřete svůj rodinný rozpočet a vsaďte na tyto přírodní laxativa:

  • Voda s citronem: zařaďte do svého pitného režimu alespoň jednu sklenici vody s citronovou šťávou (cca 200 ml). Kromě toho, že pomůže proti zácpě, zlepší i trávicí procesy a přispěje k hubnutí. Ideální bude, když sklenici vody s citronem vypijete ráno nalačno každý den.
Fotografie: Pixabay
  • Voda s lněnými semínky: pokud chcete dodat svému tělu dostatek vlákniny, tak určitě neopomeňte lněná semínka. Nápoj proti zácpě připravíte asi z 30 gramů lněných semínek a 200 mililitrů vody. Postupujte tak, že semínka přelijete horkou vodou a necháte stát přes noc. Ráno pak vše zkonzumujete na lačný žaludek.
  • Šťáva z kiwi: jste milovníci všech druhů ovoce? Pak vám zcela jistě udělá radost tento tip. V mixéru si rozmělněte dvě loupané zralé kiwi a přidejte asi decilitr vody. Nápoj popíjejte asi třikrát denně (nebo dle potřeby). Kromě toho, že rozpohybujete peristaltiku, doplníte i vitamíny a minerály.
Fotografie: Freepik
  • Aloe vera s medem: aloe vera je učiněný přírodní zázrak na mnoho neduhů. Považuje se za jeden z nejúčinnějších přírodních léků na zažívací potíže. K výrobě nápoje potřebujete asi 2 lžíce aloe vera, 1 lžíci medu a půl sklenice vody. Vše rozmixujte a popíjejte nejlépe večer před spaním.
Fotografie: Pixabay

Další laxativa, která vás dostanou do formy

Vyzkoušet můžete proti zácpě mimo jiné i ovesné mléko (připravíte asi z 30 gramů ovesných drcených vloček a jedné sklenice vody). Vše rozmixujete a popíjíte v případě potíží.

Fotografie: Freepik

A na závěr máme jeden velmi jednoduchý tip. Dejte šanci jablečnému octu. Asi 2 lžíce smíchejte s 200 mililitry vody a získáte účinné laxativum.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]