Bezbolestná a hlavně efektivní domácí metoda na odstranění bradavic. Stačí jediná surovina ze špajzu

Fotografie: Freepik

Již před tisíci lety používali lidé česnek v rámci lidového léčitelství. Kromě toho, že dokáže posílit imunitní systém, působí i při léčbě bradavic a kuřích ok. Nevěříte? Pak se na vlastní kůži přesvědčte o opaku.

Proč je česnek tak blahodárný a účinný?

Nejprve si řekněme něco málo o pozitivních účincích česneku jako takového. Je již po celá staletí a tisíciletí považován za přírodní antibiotikum s antioxidačními vlastnostmi. Bohatý je na polyfenoly a flavonoidy. Také obsahuje allicin, sloučeninu, která je zodpovědná za antifungální, antibakteriální a antivirové vlastnosti. Některé studie tedy uvádí, že česnek je efektivní proti papilomavirům, které způsobují právě bradavice a kuří oka.

Fotografie: Freepik

Jak použít česnek k léčbě bradavic a kuřích ok?

Je to velice jednoduché, pokud si chcete s bradavicemi nebo kuřími oky poradit pomocí česneku. Postačí vám k tomuto účelu pouze stroužek česneku, který oloupete a nakrájíte na velice tenké plátky. Posléze kousek přiložíte na inkriminované místo a převážete obinadlem. Necháte působit přes noc a ráno odvážete a omyjete pokožku. Takto opakujte postup každý večer, než bradavice a kuří oka nezmizí.

Tipy, jak předejdete vzniku bradavic

Bradavice způsobují, jak již bylo zmíněno, HPV viry, tedy papilomaviry. Jejich přenos není složitý. Postačí k tomu pouze to, že budete mít na rukách či nohách malou oděrku, do které se vám virus dostane například na koupališti, nebo v bazénu.

Abyste se nepříjemným kožním výrůstkům vyhnuli, dodržujte následující hygienická pravidla:

  • Na veřejných místech jako jsou koupaliště, noste žabky nebo sandály. Vhodné také je, chodit do bazénu ve speciální gumové obuvi.
  • Pokud u někoho zaznamenáte výskyt bradavicí, vyvarujte se používání stejného ručníku, nebo snad pemzy na nohy a žínek.
  • Nevhodné je rovněž podávat si ruku s člověkem, který má na pokožce výsev bradavic. Pokud budete někoho takového ošetřovat, tak vždy v rukavicích.
  • Pokud se budete sprchovat, pečlivě si po mytí osušte nohy ručníkem.
Fotografie: Getty Images

A jak přecházet vzniku kuřích ok (mozolů)?

Aby se vám netvořily kuří oka neboli mozoly na nohách, vyvarujte se nošení špatně padnoucí a nepohodlné obuvi. Pokud je vaše kůže na rukách jemná a pracujete manuálně například s motykou, lopatou, nebo rýčem, nasaďte si preventivně ochranné pracovní rukavice. I tak lze předejít tvrdým mozolům.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]