Zbavte se vyčnívajících bradavic z různých částí těla i bez návštěvy doktora. Fungují na ně věci, které najdete doma v kuchyni

Fotografie: Freepik

Bradavice jsou výrůstky masa způsobené jedním z virů z rodiny papilomaviru (HPV). Obvykle se objevují na rukou nebo na nohou, ale mohou i jinde.

Bradavice jsou sice docela neškodné, ale může trvat i několik měsíců, než zmizí. Pokud máte bolestivé bradavice, je vhodné vyzkoušet přírodní metody, které vám je pomohou odstranit z vašeho těla, říká lékař Gerhard Whitworth. Známe hned několik dobrých a ozkoušených triků, jež na bradavice opravdu skvěle zabírají. Vyzkoušejte je místo laserů nebo chemických peelingů.

Použijte banánovou slupku

Tradičním řešením pro léčbu bradavic jsou chemické peelingy nebo lasery. Taková řešení jsou poměrně drahá. Ideální je proto začít s přírodním řešením. Pokud máte bradavice na obličeji nebo na genitáliích, raději toto nezkoušejte a rovnou navštivte specialistu. Pohlavní orgány a sliznice jsou citlivé a není vhodné zkoušet něco, co nedoporučil sám lékař.

Pro ostatní oblasti těla můžete vyzkoušet třeba banánovou slupku. Ta obsahuje kyselinu salicylovou. Tato látka se nachází právě ve výrobcích působících na bradavice.

Fotografie: Pexels

Vezměte tedy banánovou slupku a několik dní s ní bradavici otírejte. Můžete si také ukrojit kousek slupky a obmotat ji kolem bradavice. Nechte banán působit přes noc a po probuzení slupku sundejte. Tento proces opakujte několik večerů za sebou, dokud bradavice nezmizí.

Podobně jako slupka od banánu může působit i česnek. Stroužek česneku rozdrťte a smíchejte s trochou vody. Směs pak naneste na bradavici a zajistěte ji náplastí. Tento zábal praktikujte po dobu několika týdnů, maximálně měsíc.

Fotografie: Pexels

Pomůže i jablečný ocet nebo ananas

Jablečný ocet má také mnoho zdravotních výhod. Má totiž antimikrobiální vlastnosti. Pokud chcete tento lék vyzkoušet, smíchejte jablečný ocet s vodou, abyste předešli podráždění.

Ponořte do směsi vatový tampon a nechte ho několik hodin na bradavici. Místo opět zakryjte ideálně náplastí nebo fáčem. Pokud máte otevřené vředy, octu se vyhněte. Proti bradavicím je účinný také čerstvý ananas či ananasový džus. Ten totiž obsahuje bromelain, který je schopný zničit HPV. Stačí každý den namočit bradavici do džusu nebo ji potřít čerstvým ananasem.

Fotografie: Freepik

Po dvou týdnech by měla bradavice zmizet, také pokud budete bradavici potírat pomerančovou kůrou. Stejně tak vám může pomoci šťáva z brambor. Stačí bramboru rozpůlit a potřít jí bradavici dvakrát denně.

Kromě těchto přírodních léků můžete vyzkoušet i aloe vera, aspirin nebo vitamín C. Rozdrťte je a promíchejte s vodou, dokud nezískáte pastu, pak ji naneste ne bradavici. Přikryjte ji obvazem a nechte působit přes noc. V případě, že se bradavic do několika týdnů nezbavíte, kontaktujte lékaře.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]