Zvláštní, ale zároveň účinné způsoby, jak omezit chuť k jídlu

Jste také jako většina lidí, kteří nedokážou přestat jíst dobroty, bez ohledu na to, jak silná je vaše touha zhubnout? Pak pokračujte dál ve čtení, protože článek je určen právě vám. Následující tipy jsou sice nezvyklé, možná podivné, ale to neznamená, že nefungují. Fungují! A možná ještě lépe než běžné praktiky.

Vyčistěte si zuby

Než chytíte do ruky ty sladké a tučné pochoutky, nejdříve sáhněte po zubním kartáčku a mátové či jiné osvěžující zubní pastě. Silná mátová chuť zubní pasty stačí k přehlušení vaší chuti k jídlu. Kromě toho je jídlo to poslední, co člověk s čistými zuby chce. Podobně účinkuje i žvýkání mátového lístku, případně žvýkačky bez cukru.

Použijte jasné světlo

Všimli jste si, že většina restaurací má minimální osvětlení? Je to proto, abyste si objednali více jídla – vědci potvrzují, že čím méně světla je k dispozici, tím silnější je chuť k jídlu! Z tohoto důvodu je pro vás vhodné mít v kuchyni jasnější světlo, pokud patříte k těm, kteří často chodí do lednice. Přes den odhrňte závěsy, rolety, žaluzie, abyste dostali do místnosti více přirozenějšího světla. Klidně si pořiďte i silnější žárovky.

Vůně vanilky

Zejména pokud nemůžete odolat touze konzumovat sladké pochoutky, zvažte, zda byste si neměli pořídit například svíčky s vůní vanilky a zapálit je během dne, abyste naplnili vzduch známou vůní vanilky. Někteří možná namítnou, že vůně vanilky spíš způsobí, že touha po sladkých věcech bude ještě silnější, ovšem pravdou je, že vystavení sladké vůně vanilky vás desenzibilizuje a způsobí, že budete chtít stále méně cukru.

To je do značné míry logika toho, čemu se říká syndrom vánoční večeře, při které hostitel nejí tolik jídla jako hosté, protože on nebo ona byla po dlouhou dobu vystavena vůni jídla, kterou už nevnímá. I někteří kuchaři vám potvrdí, že se „najedli“vůně a nemají hlad.

Mačkejte si bod na uchu

Ta část vašeho ušního lalůčku, která se připojuje k vaší čelisti, je považována za bod akupresury pro potlačení chuti k jídlu, říkají tradiční čínští léčitelé. Pokud tedy chcete potlačit „žravost“ stačí údajně pevně stisknout tento bod asi na 10 sekund. Stisknutí několikrát opakujte. Mimo ušního lalůčku prý pomáhá i stisknutí nosu po dobu 10 sekund.

Jablečný ocet

Každý ví, že jablečný ocet je vynikajícím domácím prostředkem pro spoustu věcí, od vysoké hladiny cukru v krvi, až po léčbu akné. Věděli jste, že se na něj můžete spolehnout i v případě snížení chuti k jídlu? Jediné, co musíte udělat, je přidat trochu jablečného octa k tomu, co jíte (případně do šálku vody a vypít) – stane se to, že jídlo zůstane v žaludku déle, než je nutné, aby se zajistilo správné trávení. A když je váš žaludek plný, je méně pravděpodobné, že budete chtít více jídla nebo po obědě ještě mlsat.