Zbavte se zánětu dutin, co nejrychleji to půjde. V kuchyni k tomu najdete vše, co potřebujete

Fotografie: Depositphotos

Infekce dutin není nic neobvyklého. Jde však o poměrně nepříjemný problém, který může být akutní nebo také chronický.

Léčba akutního zánětu trvá zhruba měsíc. Příznaky se mohou velmi podobat příznakům, které připisujeme chřipce. Může jít o ucpaný nos, rýmu a bolest obličeje. Pokud jde o chronický zánět může trvat dokonce až dvanáct týdnů. Vyznačuje se příznaky jako je ucpaný nos, bolest hlavy, kašel, horečka, zápach z úst, únava a také zhoršený čich, říká lékařka Angela M. Bell.

Zánět je nepohodlný

Infekce dutin je nejen nepohodlná, ale také s sebou přináší spoustu bolestí. Při zánětu jsou obtížné i každodenní práce, navíc výtok z nosu brání běžnému dýchání. Většina lidí při těchto potížích užívá antibiotika, která předepisuje lékař. Ty však mohou některé příznaky dokonce zhoršit, a navíc poskytují pouze dočasnou úlevu. A to nemluvíme o vedlejších účincích, které se mohou dostavit.

Fotografie: Unsplash

Určitě stojí za to vyzkoušet přírodní metody k vyléčení zánětu. V léčení takové infekce hraje svou roli jablečný ocet, který je bohatý na antioxidanty, minerály i vitaminy. S infekcemi si hravě poradí. Ocet v případě zánětu dutin pomáhá uvolnit hlen a tím čistí dýchací cesty. Vzhledem k tomu, že je antibakteriální zatočí s viry a podpoří také imunitní systém. Stačí si z jablečného octa připravit směs.

Jak na zdravou směs

Stačí nalít ¼ jablečného octa a půl hrnku pitné vody. K tomu přidat lžíci medu, lžíci kajenského pepře a vymačkat šťávu z citronu. Vodu nejprve převařte a nalijte do hrnečku, pak přidejte jablečný ocet a důkladně promíchejte. Až směs trochu vychladne, přidejte kajenský pepř, citronovou šťávu, med a opět promíchejte, aby se všechny přidané suroviny pořádně promíchaly.

Fotografie: Freepik

Připravenou směs byste měli pít dvakrát denně. Prvně ihned ráno, když vstanete. Důležité je vypít ji opravdu nalačno. Druhou dávku si pak nechte na večer a vypijte ji předtím, než půjdete spát. Směs je třeba užívat denně do té doby, než zmizí veškeré příznaky spojené se zánětem dutin. Uvidíte, že vám tento přírodní elixír uleví od bolestí i nepříjemných pocitů, které zánět s sebou přináší.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]