Tajemství rychlého odstranění bradavic odhaleno. Vyzkoušejte jednu z domácích metod

Fotografie: Freepik

Trápí vás na těle nevzhledné výrůstky v podobě bradavic? Díky těmto přírodním metodám se jich lze zbavit snadno a účinně.

Bradavice patří mezi nepříliš vzhledné kožní jevy, které umí potrápit řadu lidí. Vyskytovat se mohou totiž pravděpodobně na jakémkoliv místě na těle, a to bez rozdílu pohlaví či věku člověka. Problém však nastává, pokud je jejich výskyt bolestivý a nepříjemný. V takovém případě je nejlepší vyhledat dermatologa a domluvit se na zákroku jejich odstranění. To však lze provést i několika přírodními způsoby.

Éterický olej z čajovníku

Účinným pomocníkem při boji proti bradavicím vám rozhodně bude éterický olej z čajovníku. Ten je díky svým antimikrobiálním, antivirovým a protiplísňovým účinkům ideální volbou. Stačí jej pravidelně nanášet na postižené místo nebo použít ve formě obkladu a během 10-13 dnů uvidíte znatelné výsledky v počtu i tvorbě bradavic.

Fotografie: Freepik

Jablečný ocet

Stejnými účinky, jako má olej z čajovníku se může pyšnit také běžně dostupný jablečný ocet. Ten je tak volbou číslo dva při problémech s bradavicemi. Opět stačí tuto kapalinu nanášet na místo postižené bradavicí, nebo pomocí vatového tamponku a leukoplastu vytvořit několikahodinový obklad. Výsledky se poté dostaví v řádu několika dnů.

Fotografie: Freepik

Česnek

Ačkoliv se na první pohled nemusí zdát, tato běžně dostupná zelenina má mnoho využití i v oblasti boji proti bradavicím a dalším kožním problémům.

Aplikovat můžete jak natenko nakrájené plátky česneku, tak i výluh z této zázračné suroviny. Co se však nedoporučuje, je použití této metody při výskytu genitálních bradavic. Česnek by totiž mohl způsobit nepříliš příjemné pálení, o které nejspíš nestojíte.

Fotografie: Unsplash

Včelí propolis

Tato přírodní látka se čím dále, tím více těší své oblibě, a to především díky neskutečně silným léčivým a prevenčním účinkům. Také však může být účinná i při řešení problémů s bradavicemi a jinými kožními onemocněními.

Stačí jej pouze pravidelně a v malém množství nanášet na potřebné místo a do několika dnů se objeví kýžený výsledek v podobě zmírnění výskytu i tvorby nových bradavic.

Fotografie: Freepik

Lepící páska

Další z účinných metod odstranění bradavic je také jejich prosté „udušení“. Toho lze dosáhnout snadno, a to zamezením přísunu vzduchu k postiženému místu.

Fotografie: Freepik

Pokud tedy máte bradavici na místě, kde to lze provést, zalepte ji pevnou lepící páskou a nechte několik dní tak. Po odlepení zjistíte, že bradavicové buňky zahynuly a s nimi také bradavice, která se z vaší kůže jednoduše sloupne.

Zdroj: Healthline