Šlachy na kuřecím mase už vám nebudou dělat problémy. Zkušená kuchařka odhalila, jak se jich zbavit

Fotografie: Freepik

Pokud jste někdy připravovali recept z kuřete, tak asi znáte bílé a těžko vytažitelné „čáry“, které se na něm vystihují. Žena naštěstí odhalila, jak se jich lehce zbavit.

Zpracovávání kuřecího masa není vždy úplně jednoduché. Není problém z něj udělat kvantum pokrmů na jakýkoliv způsob, ať už to má být kuře pečené, vařené či smažené. Problém je spíš v jeho přípravě, konkrétně v momentě, kdy se snažíte z něj odstranit bílá vlákna, která se tomu hodně brání. Odhoďte nůž a zbytečné odkrajování masa navíc a raději zkuste tento trik z aplikace Tik Tok, který vám velmi ulehčí život.

Fotografie: Freepik

Čím víc bílých vláken, tím hůř pro nás

Věděli jste, co vlastně ty bílé nitě jsou zač? Jsou to šlachy kuřete. O těch je mimo jiné známo, že čím víc se jich na kuřeti nachází, tím hůře pro vás. Značí to totiž, že kuře bylo nemocné a navíc má větší obsah tuku, než je běžné.

Hlavně se teď neděste, že je kuře něco špatného a raději byste jej měli přestat jíst. Jeho konzumace má pro naše tělo pořád výhody, jako je třeba vysoký obsah proteinů a bílkovin, díky kterým se rychleji regenerují svaly, kůže i kosti.

Fotografie: Freepik

Chrání srdce před kardiovaskulárními chorobami a zabraňuje tvorbě krevních sraženin. Má nízký obsah kalorií a obsahuje vitaminy skupiny B, fosfor, zinek či selen. Obsahuje také stopové prvky, které pomáhají udržovat zdraví kostí, zubů a ledvin. Na každém takovém mase se bílé proužky prostě nacházet budou. Tudíž si jen hlídejte, aby se jejich počet držel v normě, zbytek jednoduše odstraníte.

Žena odhalila, jak se bílých nití jednoduše zbavit

Problémů při odstraňování bílých vláken je hned několik. Jde to strašně blbě, i když máte sebeostřejší nůž. To vede k tomu, že to velmi dlouho trvá a ztrácíte tím čas. A časté taky bývá, že jak už je z toho člověk zoufalý, tak proužky vyhazuje i s kusy kuřecího masa, které na nich zůstaly, jen aby to už bylo hotovo.

@raising_krazies

Best cooking hack ever! #cookinghacks #tiktokmoms #itsdinnertime #cookingontiktok #lifehack #momsoftiktok #whatsfordinner #waitforit #fyp

♬ original sound – raising_krazies

Mandy Klentz, na Tik Toku známá jako @raising_krazies, pro odebrání bílých potvůrek, stačily vidlička a papírová utěrka. Její gesto se může na první pohled zdát složité, s trochou cviku ho ovšem zvládnete levou zadní během pár sekund. Bude vám stačit umístit šlachu mezi vidličku a trčící konec chytnout pomocí papírové utěrky. Jakmile zatáhnete, šlacha se uvolní a vy ji můžete celou vytáhnout ven.

Zdroj: Raising Krazies, Taste of Home

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]