Půlměsíc na nehtech je velmi důležitým indikátorem zdraví. Absence může ukazovat na potíže s játry i střevy

Podívejte se na své nehty a na to, jak vypadají. Máte takzvaný půlměsíc na nehtech? Pokud ano, je vše v pořádku. Pokud ne, může to být velké riziko. Z jakého důvodu? Nutno říci, že mnoho lidí vůbec neví, že výskyt tohoto indikátoru má určitý význam. Řada lidí si myslí, že jde o charakteristiku nehtu, která nic neznamená. Opak je však pravdou.

Kde půlměsíc na nehtech hledat?

Podívejte se na své ruce. Konkrétně potom na své nehty. Mezi samotným nehtovým lůžkem a nehtem se něco nachází. A to na místě, kde nehet začíná. Jedná se o takzvaný půlměsíc na nehtech, který je zajímavým indikátorem zdraví. Pokud ho nenajdete na prstech od ukazováku po malíček, nezoufejte. Někteří lidé ho zde mají velmi malý a přesto to nic neznamená. Důležité je podívat se na váš palec, kde by se měl nacházet.

Máte ho na palci? Potom je vše v pořádku

Pokud máte půlměsíc na palci, nemusíte se nijak znepokojovat, jelikož to značí, že je vše v naprostém pořádku. Váš organismus funguje jak má a vy se můžete těšit z dobrého zdraví. Problém se však může vyskytnout, pokud vám na palci chybí.

Na co jeho absence ukazuje?

Pokud je daný půlměsíc až příliš malý, nebo zde téměř není, je třeba být na pozoru. Může to ukazovat na nemalé zdravotní problémy. Pokud budeme konkrétní, tak může vše ukazovat na problémy s játry, stejně jako na problémy se slinivkou, ale také na problémy střevní. Proto je dobré všímat si i dalších signálů, jakými je třeba vaše trávení, nebo různé bolesti. Na místě je také sledovat váš krevní tlak. Pravidelné lékařské prohlídky jsou v tomto případě na místě.

Změňte svůj život a zlepšíte zdraví

Jak půlměsíc na nehtech opět mít? Je to jednoduché. Stačí jenom změnit svůj život. Primárně se zaměřte na pestrou a kvalitní stravu, omezte neřesti a uvidíte, že už velmi brzy bude na vašich palcích to, co se zde má nacházet.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]