Nádherné vlasy získáte, pokud se budete držet osvědčených rad od stylistů. Leckdy vás překvapí

Fotografie: Depositphotos

Pokud toužíte po krásných a zdravých vlasech, měli byste si nechat poradit od skutečných odborníků. Víme, co doporučují.

Vlasy jsou korunou krásy – chtě nechtě musíme přiznat, že tohle otřepané přísloví má stále ještě něco do sebe. Ovšem čekat, až vám naroste bujná a krásná hříva jen tak sama od sebe, by se také mohlo podobat onomu pověstnému čekání na Godota. Inspirujte se u profesionálů a nechte si poradit s péčí o svou kštici. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

Fotografie: Pixabay

Zapomínáte na kondicionér? Neměli byste

Ať chceme nebo ne, i naše vlasy stárnou. Konečky jsou jejich nejstarší částí a je tedy logické, že bychom jim proto měli věnovat zvýšenou péči. Pořiďte si do zásoby dobrý kondicionér a používejte ho po každém umytí. Ale pozor – vždy jen do délek vlasů, nikoli přímo k pokožce. V takovém případě by se rychleji mastila a nedělalo by jí to dobře. A tedy ani vaší hřívě.

Že bychom neměli vlasy stříhat, když je chceme dlouhé? To je mýtus

Snažíme se svým vlasům dopřávat co nejlepší péči. Vyživujeme je, dopřáváme jim skvělé zábaly, nenosíme je volně rozpuštěné a jednoznačně se vyhýbáme frotýrování při jejich vysoušení. I tak se však vlasy pomalu, ale jistě poškozují. A necháme-li tento stav dojít příliš daleko, stanou se z roztřepených konečků brzy silně poškozená vlasová vlákna. A co tedy v tomto případě radí odborníci?

Fotografie: Pixabay

I když chcete mít vlasy co nejdelší, přesto jim třikrát ročně věnujte alespoň minimální sestřih. Několik milimetrů stačí. Poškození se odstraní a koneček vlasu zůstane zacelený. Vždy si však berte k ruce profesionální kadeřnické nůžky. Jedině ty se postarají o správný úhel sestřihu i všechny ostatní nezbytné náležitosti. Obyčejné nůžky rozhodně nejsou dobrý nápad.

Speciální šampony mají své místo, mnohem důležitější je však správná výživa

Někdy nám dá opravdu zabrat, než najdeme ten speciální šampon vhodný pro své vlasy. Ovšem ještě o něco důležitější jsou pro naše lokny živiny, které přijímáme ze stravy. Jde zejména o železo, zinek, vitamíny skupiny B a vitamín C.

Nezapomínejte však ani na omega-3 mastné kyseliny. Dopřávejte si proto dostatek čerstvého ovce a zeleniny, rybí maso, semínka a kvalitní rostlinné oleje. Pomůže to lépe než nejrůznější zábaly nebo masky na vlasy.

Fotografie: Pixabay

Záleží také na tom, co si dáváte pod hlavu

Myslíme samozřejmě v noci. Také se nechcete ráno probouzet s přesušenou kšticí? Právě tohle se však děje, pokud usínáte na obyčejné bavlně. Naopak přírodní hedvábí pomáhá přirozenou hydrataci vlasů zachovávat. Investujte proto alespoň do povlaku na polštář. Vyplatí se to.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]