Žena dorazila s prosbou o zastřihnutí konečků. Z bližšího pohledu na její vlasy se kadeřnici zvedl žaludek

Fotografie: Depositphotos

Existuje poměrně slušná šance, že po videu níže budete mít silnou tendenci prohlédnout si vlastní hlavu. Respektive požádáte někoho z rodiny, aby se vám podíval mezi vlasy.

Australská kadeřnice šokovala uživatele na tiktoku. Virální video z její práce totiž jasně ukázalo, jak byly vlasy jedné ze zákaznic napadeny vešmi. Rachel Maroun ho zveřejnila minulý měsíc a od té doby si ho pustilo více než 5,2 milionu lidí. Rachel na svém webu ukazuje stupně zavšivení i dalších lidí. Ve videu tvrdí, že dobu trvání tohoto postižení odhadla prakticky ihned. Její klientka parazity trpěla nepochybně několik měsíců.

Kladení 150 vajíček

Na kůži i jinde už totiž byla vidět děsivá vajíčka. „Vši kladou vejce velmi blízko pokožce vaší hlavy,“ vysvětlila Maroun. „Vidím tedy, že jí už vyrostly vlasy.“ Kadeřnice prozradila, že parazit v dospělém stádiu dokáže naklást až 150 vajíček. Nejhorší je, že proces kompletního odstraňování těchto tvorů je velmi dlouhý a poměrně komplikovaný. „Neexistuje jeden chemický přípravek, který by za vás odstranil rozbité skořápky. Prostě je musíte vyčesat.“

Podle vlastních slov Maroun k čištění používá štětce a hadříky. Díky tomu je také schopná dobře identifikovat konkrétní stadium. „Pomáhá to určit životní cyklus vší a vědět, kdy mám přejít k dalšímu bodu.“ Několik uživatelů v komentářích konstatovalo, že video se k ním doslova prokousalo. „Svědila mě z toho hlava celý večer,“ uvedl jeden z nich. „Tohle je asi ten nejhorší strach, který se dá vůbec zažít,“ popsal svoje okamžité pocity další komentující.

Babička (92 let) svým kadeřnickým talentem překonala vyhlášené profesionály. Chlapec nevěřil svým očím

Jedna dívka na celý den

Třetí z nich uvedl asi nejhorší stav. „Chtěl jsem si hned kompletně oholit hlavu.“ Několik dalších komentujících uvedlo, že v nich video vyvolalo hodně vzpomínek. Hlavně na školní léta, kdy se vši ve třídách řešily pravidelně. Maroun se stala virální poprvé během srpna 2022. Tehdy zveřejnila záznam toho, jak odstraňuje vši mladé dívce. Ta je totiž vlivem pandemie covidu-19 měla na hlavě cca půl roku. Celý proces očisty u ní trval téměř 24 hodin.

@liceladyrachel 150 eggs each is a recipe for a quick infestation of #headlice ♬ original sound – Rach

Kadeřnice uvedla, že nejsnazší metodou likvidace parazitů by bylo jednoduše ostříhat dívce vlasy. Nemohla se k tomu však přinutit, protože dívenka měla krásné jemné hnědé vlásky. Místo toho tedy Rachel dlouho a trpělivě odstraňovala vši i jejich vajíčka. Dívce vlasy projížděla profesionálním hřebenem a aplikovala i různé další metody. Zdůraznila, že je třeba volit skutečně důrazné postupy, jinak se s těmito vetřelci zakrátko shledáte znovu. A to opravdu nechce nikdo.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]