Vši straší snad každého rodiče. Boj s nimi lze rychle vyhrát pomocí éterických olejů

Fotografie: Depositphotos

Jsou velmi snadno přenosní z jednoho člověka na druhého. Nejčastěji se vyskytují v dětském kolektivu. Ano, řeč je o vších. Zjistěte, jak se s jejich výskytem vyrovnat pomocí éterických olejů.

Velmi rozšířeným parazitem v dětském kolektivu je veš dětská. S jejich výskytem na dětské hlavě musí každý rodič bojovat, mnohdy opakovaně. Jejich přenos je velmi rychlý a životnost až neuvěřitelná.

Fotografie: Unsplash

Často na ně totiž nezabírají nejen babské rady, ale ani chemické přípravky zakoupené v obchodě. Velký problém způsobují také hnidy, tedy vajíčka vší, které je sice možné zahubit, avšak na vlasech mnohdy zůstávají přichyceny i nadále. 

Upřednostněte přírodní léky před agresivními chemickými přípravky

Jelikož se jedná o parazita napadajícího pokožku hlavy a vlasy, k jejich odstranění bude zapotřebí ošetřit hlavu našich dětí. Většina rodičů právě z tohoto důvodu odmítá k ošetření volit chemické přípravky zakoupené v obchodě. S těmito parazity lze úspěšně bojovat i přírodní cestou, a to za využití éterických olejů.

Ideálním pomocníkem je levandule. Kromě odpuzování těchto malých parazitů má také zklidňující účinek na naši pokožku, a snižuje tak pocit svědění. Také velmi příjemně voní, proto jeho aplikace nebude našim dětem vadit. 

Fotografie: Unsplash

Éterický olej je možné použít preventivně, a to nanesením 1 až 2 kapek oleje na zadní část krku dítěte, ke kořínkům vlasů. Olej aplikujeme každé ráno, abychom tím zajistili jeho působení během celého dne.

Můžeme ho také přidat do šamponu, který běžně používáme na mytí hlavy. Šampon s olejem jemně vmasírujeme do pokožky hlavy a necháme pár minut působit. Zvýšenou opatrnost musíme dát na to, aby nám šampon nestékal do očí. Výhodou éterických olejů je, že jsou zcela bez obsahu insekticidů.

Nezanedbávejte pravidelnou kontrolu

Při prvotním příznaku, který by mohl značit výskyt vší u Vašich dětí, ihned reagujte. Poznáte to převážně podle neustálého škrábání pokožky hlavy. Hnidy se velmi rády usidlují a množí v místě, které je teplé a stinné. Hledejte je tedy převážně na krku a za ušima Vašich dětí. Je to totiž místo s největší koncentrací vlasů.

Důležitou prevencí před napadením tímto nepříjemným parazitem je dostatečné vysvětlení svým dětem, že není dobré si vzájemně půjčovat s ostatními v kolektivu svoje pokrývky hlavy.

Fotografie: Unsplash

Pokud již k napadení tímto parazitem došlo, dezinfikujte všechny předměty a především ložní prádlo Vašich potomků. Před použitím zvoleného přípravku na boj proti nepříjemným parazitům se doporučuje ho nejprve vyzkoušet v oblasti lokte a nechat působit po dobu 24 hodin.

Dokážete tak včas odhalit případnou alergickou reakci. Výborným pomocníkem Vám bude také speciální hřeben, který Vám pomůže zbavit se mrtvých vší, a dokonce i některých hnid.

Zdroj: MedicalNewsToday

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]