Pro zdravý vzhled vlasů není zapotřebí kupovat předražené šampony. Vystačíte si s tím, co najdete v kuchyni

Fotografie: Depositphotos

V dnešní době je na trhu k dostání velké množství různých šamponů, že jen málokdo z nás opravdu ví, který je pro něj ten pravý. Šampon ale můžeme jednoduše nahradit.

Zní to až neuvěřitelně, ale účinný šampon, díky kterému docílíme silných a lesklých vlasů, si můžeme jednoduše vyrobit v pohodlí domova. A ještě lepší na tom je, že nás nebude stát skoro nic. Na jeho přípravu budeme potřebovat surovinu, kterou doma běžně máme, a pokud ne, seženeme ji v obchodě za méně než 10 korun. Tou zázračnou surovinou je obyčejné sušené droždí. 

Fotografie: Pexels

Jeho jedinečné složení je zdraví velmi prospěšné 

Kvasinky, které jsou v droždí obsažené, totiž obsahují velké množství vitamínů a minerálů. Díky tomu jsou masky, které si z droždí připravíme, výborným pomocníkem v boji proti slabým vlasům. Díky této jednoduché masce budou naše vlasy nejen silné, ale také velmi lesklé a plné potřebných vitamínů. Na přípravu jednoduché masky nám bude stačit polévková lžíce vody, kvasinek, cukru, medu a 2 lžíce hořčičného prášku.

Fotografie: Pexels

Nejprve si do misky nalijeme teplou vodu, ve které si necháme rozpustit sušené droždí. Do této směsi přidáme cukr, aby se celý proces urychlil. Jakmile uvidíme, že droždí začíná kvasit, přisypeme do směsi hořčičný prášek a med. Vše pečlivě zamícháme a připravíme si k vaně. Vlasy jednoduše umyjeme stejným způsobem, jako jsme zvyklí před aplikací šamponu. Poté si vezmeme připravenou směs a naneseme ji na kořínky vlasů a pokožku hlavy.

Šampon můžeme připravit i z droždí pekařského 

Vlasy a pokožku hlavy si následně zabalíme do celofánu a přikryjeme ručníkem. Díky tomu na naší hlavě vznikne větší koncentrace tepla, a směs tak bude lépe působit. Necháme ji na naší hlavě bez povšimnutí zhruba jednu hodinu a potom masku opláchneme. Abychom docílili dokonalé čistoty a zbavili se případného typického zápachu kvasnic, můžeme na opláchnutí hlavy použít náš obvyklý šampon.

Fotografie: Freepik

Pokud nemáme doma droždí sušené, můžeme použít kostku pekařského. To v misce zkombinujeme se 2 lžičkami pepře a lžící vody. Postup je poté stejný jako u první vlasové masky. Vzniklou směs naneseme na kořínky a pokožku hlavy, zabalíme do celofánu a necháme působit maximálně 20 minut.

Směs následně z vlasů omyjeme standardním způsobem. Pro dosažení požadovaných výsledků je doporučeno zvolenou masku na vlasy aplikovat alespoň jednou týdně. 

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]