Matka několika dětí varuje ostatní rodiče před nebezpečím, které prožila se svým malým synem. Může potkat kohokoliv

Fotografie: Depositphotos

Malý chlapec měl oteklý a celý červený prst na noze. Ovily se mu kolem něj totiž chloupky. Matka byla v šoku z toho, co se mohlo stát.

Sara Ward upozornila ostatní rodiče na nebezpečí vzácné poruchy, která způsobila trápení jejímu pětiměsíčnímu synovi. Žena se podělila o svůj zážitek na sociální síti poté, co její syn Logan zažil příznaky poruchy, jež je nazývána jako Tourniquet syndrom. Od prvních příznaků a obav rodiče do týdne navštívili dětského lékaře a později také pohotovost. Matka tří dětí se s tímto setkala poprvé.

Nikdy to neviděla

Maminka malého Logana přiznala, že ačkoli je chlapec její třetí dítě, nikdy předtím se s ničím podobným nesetkala. Nestalo se to prý ani žádnému dítěti v okolí. Navíc přiznává, že si vůbec nebyla vědoma závažnosti stavu. Když s manželem zjistili, že jeden z prstů u nohy má Logan tmavší než obvykle, nedělali si příliš velké starosti. Chlapce totiž očividně barva prstu vůbec netrápila.

Fotografie: Pixabay

Pak se však barva prstu změnila ještě více. Další den se situace nelepšila. Naopak – prst byl ještě červenější a vypadalo to, jako když jeho středem prochází čára. Zjistilo se, že je za tím Tourniquet syndrom, k němuž dochází, když se vlas nebo třeba nit pevně zamotá okolo části těla, jako jsou prsty na rukou nebo nohou. Problém se často vyskytuje u kojenců nebo malých dětí.

Může způsobit vážná poškození

Lékaři strávili v ordinaci asi 40 minut odstraňováním chloupků omotaných kolem třetího prstu na pravé noze. Museli přitom využít nejrůznější speciální nástroje jako pinzety, skalpely, lampy i lupy. Nakonec se podařilo odstranit jen část chloupku. Přesto byla rodina poslána domů. Situace se však následně zhoršila. Z toho důvodu nastal čas zvážit operaci. Ta nakonec nebyla naštěstí potřeba.

Otok nakonec ustoupil a Logan mohl jít z nemocnice, kde byl na pozorování, domů. Maminka však byla vyděšená tím, kam až mohl stav zajít. Vždy tedy dávejte pozor na své vlasy a vždy malým dětem kontrolujte prsty na rukou i na nohou. Pokud uvidíte vlas nebo jiný chloupek, pokuste se ho co nejdříve odstranit. V nejhorších případech může dojít k nehybnosti nebo ztrátě prstu.

Zdroj: Today

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]