Špatné denní návyky jsou z 90% důvodem, který způsobuje vypadávání vlasů. Vyvarujte se zbytečných chyb

Fotografie: Getty Images

Ztráta vlasů může být způsobena mnoha faktory, například nepravidelným mytím nebo nesprávným česáním. Podívejte se na další škodlivé návyky, které způsobují vypadávání vlasů a brání vám dosáhnout nádherných, pevných a zdravých vlasů, po kterých tak toužíte. Většina z těchto návyků je naprosto zbytečná a přitom tím bráníte vlasům, aby správně rostly a přestaly vypadávat.

Umýváte si vlasy příliš často nebo příliš zřídka

Tohle je asi nejčastější chyba, kterou lidé dělají, a to bez ohledu na jejich pohlaví. Když si vlasy umýváte příliš zřídka, na hlavě se vám hromadí mrtvá kůže, která vytváří velmi příznivé podmínky pro různé mikroorganismy. Na druhou stranu příliš časté mytí může poškodit pokožku hlavy a způsobit svědění. Proto se doporučuje umýt si vlasy jednou za dva až tři dny. Rozhodně si je nemyjte úplně každý den, ale také ne pouze jednou za týden.

Fotografie: Freepik

Další chybou je nepoužívání kondicionéru. Možná si myslíte, že šampon jednoduše stačí a nic dalšího nepotřebujete. Bohužel vaše vlasy ano. Mytí vlasů odstraní nečistoty a další látky, které se nahromadily na hlavě. Proto poté použijte kondicionér k revitalizaci vlasových folikulů. Kondicionér obsahuje užitečné živiny, které vaše vlasy ochrání před dehydratací a poškozením a poskytnou jim zdravý lesk.

Nedáváte si záležet na opláchnutí vlasů

Správné mytí vlasů je základní věcí, kterou nesmíte opomíjet. Lupy mají tendenci se vyskytovat velmi rychle, pokud si vlasy zcela nevypláchnete čistou vodou a zanecháte na pokožce hlavy nečistoty. Důvodem jsou houby v pokožce každého člověka, pro které je mastná pokožka skvělou živnou půdou.

Zároveň byste si měli být jistí, že jste se zbavili veškerého šamponu. Vždy se ujistěte, že máte vlasy skutečně dobře umyté a odstranili jste nejen všechny nečistoty, ale také šampon či kondicionér, pokud se oplachuje.

Fotografie: Freepik

Špatná technika česání

Česání vlasů zvyšuje krevní oběh a odstraňuje odumřelé kožní tkáně. Proto je důležité to dělat nejen pravidelně, ale také správně. Správné česání vlasů účinně odstraňuje nečistoty z pokožky hlavy a může dokonce snížit výskyt lupů. Doporučuje se česat vlasy dvakrát denně. Nadměrné česání může naopak způsobit vypadávání vlasů a poškození pokožky hlavy.

Fotografie: Freepik

Dalšími problémy může být používání neustále stejného šamponu a nadužívání vlasových stylingových produktů. Obyčejné šampony způsobují zánět a svědění pokožky hlavy. Proto je důležité vybrat správný šampon ve správný čas a podle potřeby měnit výrobky pro péči o vlasy.

Gely a spreje na vlasy zůstávají dlouho a není jednoduché se jich zbavit. Navíc pro vaše vlasy rozhodně nejsou nic pozitivního, proto byste jejich používání měli vážně zvážit, protože jsou plné chemických složek, které vlasy soustavně poškozují a podporují ztrátu vlasů.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]