Správná péče o nehty za pomoci domácích prostředků

Trápí vás nevzhledné nehty, kde je plíseň a další choroby? Pokud ano, poradíme vám, jak se problémů jednoduše a také efektivně zbavit. Nemusíte vyrážet do lékárny kupovat drahé produkty, jelikož mnohem lépe a efektivněji uplatníte věci, které máte běžně doma. Co budete potřebovat?

Jablečný ocet

Nejenom jako přísada do jídla, ale také jako dobrý pomocník pro vaše zdraví. Zvláště, když ho chcete aplikovat na vaše nehty. Stačí si vytvořit roztok z jednoho dílu jablečného octu a jednoho dílu vody. Ten potom aplikujte pravidelně na své nehty. Potom nechte 15 minut působit a poté opláchněte. Za pár týdnů by mělo být po problémech.

Jedlá soda

Dalším zajímavým a také dobrým pomocníkem na vaše nehty může být i tolik známá jedlá soda. Stačí smíchat 2 díly jedlé sody s 1 dílem vody. Tuto pastu následně aplikujte na své nehty a zde ji nechte po dobu asi 20 minut působit. Opět opakujte pravidelně a problémy s plísněmi by měly postupně ustupovat.

Olej z čajovníku

Olej z čajovníku neboli takzvaný tea tree olej má unikátní antiseptické a antimykotické vlastnosti, což je samo o sobě velmi dobrá zpráva pro ty, které ohrožují různé plísňové choroby. Olej aplikujte na přímo, asi 2 kapky na každý nehet. Takto opakujte aplikaci dvakrát až třikrát denně a už po prvním měsíci byste měli pozorovat první jasný ústup problémů.

Oreganový olej

Oregano je jak dobrým kořením při vaření, tak je i dobrým pomocníkem pro zdraví, pokud jde o vaše nehty. Olej stačí aplikovat ve dvou kapkách na jeden nehet a nechat působit. I tady dojde při pravidelné aplikaci k tomu, že zamezíte výskytu plísní.

Kokosový olej

Do třetice další možnost využití oleje, tentokrát kokosového. I tady je vhodné aplikovat ho na přímo, nejlépe potom dvakrát až třikrát denně

Ústní voda

Na závěr jeden netradiční trik a postup. Jednou z možností, jak prospět svým nehtům, je také aplikace ústní vody. Tu nalijte na odličovací tampon a potom s ním potírejte vaše nehty. I tento postup jim prospěje.

Fotografie: Pixabay