Suché paty jako strašák dnešní doby postihují vysoké procento lidí. Budete překvapeni, jak snadno jim lze vrátit jejich hebkost

Fotografie: Freepik

Stává se, že lidé bojují celá léta se suchými a popraskanými patami. Snadná léčba je ovšem možná, jen o ní většina lidí neví. Zjistěte, jak se zbavit tohoto nepříjemného a nevzhledného problému.

Nošení podpatků i otevřených bot si žádá, abyste měli krásné nohy. Existuje snadná léčba, díky které se dočkáte nádherných pat. Už nikdy je nebudete mít suché a popraskané. Navíc praskliny jsou často i bolestivé, takže se zbavíte také nepříjemné a nechtěné bolesti. Postup není vůbec složitý a zabere poměrně rychle. A budete k tomu potřebovat jen pár základních složek.

Fotografie: Freepik

Způsob, jak se vypořádat se suchými a popraskanými patami

Ukazuje se, že existuje metoda, která nevyžaduje, abyste utráceli velké množství svých těžce vydělaných peněz. Možná vás překvapí, že jejím základem je rozdrcený aspirin. Ano, obyčejný aspirin, která má každý doma ve své lékárničce. Na přípravu tohoto jedinečného léku budete potřebovat jen 4 rozdrcené aspiriny, salicylalkohol, bavlněný tampon a potravinářskou fólii.

Fotografie: Freepik

Příprava je také velice jednoduchá. Rozdrťte aspirin na jemný prášek. Přidejte k němu 250 ml salicylového alkoholu. Výslednou směs nechte dva dny stát, aby se látky správně aktivovaly. Po dvou dnech bude roztok připravený k použití. Namočte do něj vatový tampon a dejte ho na místo, kde máte největší problém. Nejčastěji jde o patu. Poté si zabalte chodidlo do potravinářské fólie a jděte spát. Ráno fólii sundejte a zaručeně uvidíte velký rozdíl. Vaše chodidla budou rychle hladká a měkká.

Jaké jsou příčiny popraskaných pat?

Hlavním důvodem, proč máte problém s popraskanými patami, je nedostatek vlhkosti. Pokožka je na tomto místě hodně a aktivně využívaná, a pokud není dostatečně hydratovaná, mohou vznikat malé trhliny a postupně se zvětšovat. S tím se pochopitelně bude zvětšovat také bolest, kterou ucítíte. V pokročilejším stadiu pro vás může být obtížné na nohu došlápnout, budete cítit velké svědění a trhliny mohou dokonce začít krvácet.

Fotografie: Freepik

Mezi další časté příčiny těchto potíží, jsou otlaky z bot nebo nevhodná obuv. Bohužel nošení pantoflí, sandálů nebo jiných otevřených bot vám příliš nepomůže. Právě tento druh obuvi často stojí za mozoly, které se na chodidlech vytvoří. Možná vás napadlo, že byste mohli použít speciální mýdla nebo paty jednoduše vydrhnout kartáčem. Ale ani to není nejlepší cesta ke krásným nohám. Suché paty ovšem můžete mít také z nedostatku vitamínů a minerálů v těle. Měli byste si proto dávat pozor i na pestrost svého jídelníčku.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]