Netradiční využití potravin při péči o pleť. Zbaví vás tmavých skvrn, nerovnoměrného tónu pleti a hyperpigmentace

Fotografie: Freepik

Kožní problémy trápí nespočet žen i mužů po celém světě. Tmavé pigmentové skvrny jsou považované za velmi nevzhledné a zhoršuje je hned několik faktorů. Nesprávně se jim říká stařecké skvrny, protože jen 13 % případů se způsobeno stárnutím a 63 % se objevuje kvůli poškození sluncem.

Rozhodně se tedy nejedná o poruchu, která je způsobena věkem. Přitom se potíží můžete zbavit i prostřednictvím přírodních prostředků, které posílí vaše zdraví a krásu.

Obvykle se objevují na obličeji, ramenou, rukou nebo ve výstřihu u mnoha žen bez ohledu na jejich tón pleti nebo věk. Hormonální variace, poruchy pigmentace i dlouhodobé vystavení slunci nebo těhotenství podporují výskyt těchto lokalizovaných hrudek pigmentů. Naštěstí existují i přirozená řešení pro boj s těmito skvrnami, který podstupují tisíce žen po celém světě. Podívejme se na to, jak se můžete těchto nevzhledných a nepříjemných potíží zbavit.

Fotografie: Pixabay

Jaká jsou přirozená řešení proti tmavým skvrnám?

Jednou z možností, kterou byste měli vyzkoušet, je kurkuma. Toto žlutě zbarvené koření se používá k přípravě směsi pro tělo i obličej, kterou si indické nevěsty nanášejí večer před svatbou, aby měly v den svatby krásnou a zářivou pleť.

Není proto náhoda, že ho kosmetický průmysl postupně začal dávat do svých produktů. Kurkuma pomáhá zesvětlit pokožku a přirozeně jí rozzáří díky antibakteriálním, protizánětlivým a antioxidačním účinkům.

Fotografie: Pixabay

Další možností jsou brambory. Kdo by si myslel, že obyčejné brambory mohou také posílit a sublimovat pokožku, vlasy a nehty? Brambory jsou plné vitamínů a minerálů. Mají protizánětlivé a změkčující vlastnosti. Díky tomu pomáhají redukovat tmavé skvrny.

Použít je můžete jako peeling, pastu nebo tenké plátky, díky kterým se ztratí jizvy po starých pupíncích po akné, nebo se jste se zbavili černých teček. Vlastnosti brambor také vynikají proti vráskám.

Fotografie: Pixabay

Aloe vera a oves

Aloe vera obsahuje vitamíny A, C a E a enzymy, které urychlují regeneraci buněk. Kromě zesvětlení tmavých skvrn udržuje aloe vera pružnost a hydrataci pokožky, omezuje výskyt vrásek a předchází vzniku strií. Oves dokáže zesvětlit tmavé skvrny a rozpustit odumřelé buňky pro krásně zářící pleť. Oves můžete použít ve formě peelingové pasty. Obzvláště působivý je také proti tzv. chloasmu, který postihuje těhotné ženy.