Návrat ke starověké léčebné praxi díky baňkové masáži obličeje

Baňkování (baňková masáž) patří ke starověké metodě. Metoda je to známá již několik tisíc let a jde o jednu z nejefektivnějších a časem prověřených neinvazivních metod omlazování. Pravděpodobně první, co vás napadne, při pojmu baňkování, jsou otoky a modřiny.

Většina lidí specifikuje baňkovou terapii jako něco, co je bolestivé a zanechává ošklivé stopy. Ale není to úplně pravda. Tělesné baňkování může být skutečně nepříjemné, zatímco baňkování obličeje je úplně něco jiného. Obličejové baňkování a tělové baňkování jsou oddělené póly. I když jejich cíl je stejný: zajištění zdravotních výhod. Proces baňkování obličeje je relativně jednoduchý, ale netřeba připomínat, že by se měl provádět pod řádným vedením profesionála.

Terapie začíná očištěním obličeje, kde terapeut důkladně vyčistí oblast obličeje a krku a poté masíruje pokožku některými terapeutickými oleji. Poté začíná skutečný proces. Modřin se však obávat nemusíte. Baňka na obličeji nezůstává dlouho a na jednom místě, ale neustále se pohybuje. Baňka vytváří pouze jemný podtlak a masáž je velmi příjemná. Existují dokonce i sady pro baňkování z pohodlí domova. V tomto případě je vhodné si o této metodě nastudovat co nejvíce. Při domácím baňkování je vhodné zahájit masáž buď hned ráno po probuzení nebo večer před spaním, pro uvolnění napětí. Domácí sady obsahují silikonovou baňku, masážní či pleťový olej a sérum.

Baňkování obličeje a účinky

  • Posiluje tkáně obličeje

  • Snižuje svalové napětí

  • Stimulujte kožní buňky, které zvyšují produkci kolagenu

  • Zlepšuje krevní oběh a okysličování

  • Snižuje viditelnost vrásek, kožních vad, jizev a stárnutí

  • Tónuje obličej

Baňkování se nedoporučuje u pokožky, která má nějaké zánětlivé procesy či otevřené ranky nebo u velmi citlivé pokožky a pokožky s rozšířenými červenými žilkami. Nevhodné je tuto masáž provádět po opalování. Při neodborné manipulaci hrozí nevolnost, modřinky, drobné popáleniny.

Obrázky: groupon, image, naturesblends