Jednoduché cviky, které protáhnou tělo a zároveň pomohou k dokonalé postavě

Tuto sestavu, kterou tvoří jednoduché gymnastické cviky, představil před lety vojenský lékař plukovník Vorobyov. Cvičení tohoto druhu je vhodné pro všechny věkové kategorie a není nijak kontraindikováno. Doporučuje se především pro ty jedince, kteří mají z větší části sedavé zaměstnání. Pojďte se s námi inspirovat. Těchto osm jednoduchých cviků zvládnete levou zadní.

„Neviditelná“ gymnastika

Tímto stylem můžete cvičit v podstatě „neviditelným“ způsobem jakýkoliv všední i volný den po dobu šesti minut. Gymnastickou sestavu je možné provádět jak v práci u počítače, tak třeba i u televize, či na autobusové zastávce. Nikdo si vás dozajista nevšimne a vy tak posílíte nenápadně své tělo. Aktivita je vhodná hlavně pro ty lidi, kteří bojují s nadváhou a na sportovní aktivity nemají tolik času. Tyto cviky pomohou s pohybem začít.

Vyzkoušejte tyto jednoduché posilovací cviky

Těchto osm cviků vám zabere pouze šest minut času a rovněž se u nich ani nezapotíte, přitom své svaly účinně posílíte:

  • Vytahujte paty vpřed. Tento cvik je možné praktikovat jak vsedě, tak vestoje. U každé nohy udělejte asi 40 výtahů.
  • Opřete se o paty a zvedejte špičky nohou. Taktéž opakujte 40x.
  • Stahujte hýžďové svaly. Opakujte asi 50x.
  • Přitahujte břišní svaly. Nadýchněte se nosem a pusou vydechujte. Při výdechu vtáhněte svaly na břichu dovnitř. Opakujte 20x.

Další efektivní cviky

Další fáze cviků se týká posilování horní poloviny těla. Pátý cvik: lopatky stáhněte k sobě, ramena dejte dolů a páteř narovnejte. Pak se uvolněte a správný rovný postoj ještě několikrát zopakujte. Předejdete tak bolestem zad.

Šestý cvik: u obou rukou zatněte pěsti, chvíli držte a pak dlaně uvolněte. Takto opakujte asi 50x.

Sedmý cvik: hlavou pomalu otáčejte o 90 stupňů na levou stranu a posléze na pravou. Opakujte 20x. Tohle jediné cvičení si nejspíš získá pozornost kolemjdoucích.

Poslední osmý cvik je zaměřený na bradu. Tu vytáhněte dopředu a spodní ret se snažte dostat nad horní. Měli byste cítit tah v oblasti klíčních kostí. Tento cvik je mimo jiné skvělý na zbavení se dvojité brady.

Výhody a účinky „neviditelné“ gymnastiky

Cviky výše uvedené vám pomohou v těchto oblastech: posílíte všechny svalové skupiny, zlepšíte svůj metabolismus, stimulujete krevní oběh, eliminujete překrvení lymfy, zaktivujete spalování tuků. Ideální je v začátku si sestavu vytisknout a nosit ji s sebou kamkoliv, kde můžete investovat šest minut svému fyzickému zdraví.

Po pár dnech cvičení si jistě jednotlivé cviky zapamatujete a již nebudete potřebovat žádný tahák. Po třech týdnech se dokonce může stát, že si na sestavu cviků natolik zvyknete, že bude neodmyslitelnou součástí vašeho života. Přispějete tak nejen ke svému tělesnému zdraví, ale rovněž k tomu duševnímu. Budete se cítit plní energie, svěží a vyrovnaní.

Fotografie: Freepik