Tvar břicha prozradí důvody nadváhy a pomůže při výběru postupu hubnutí

Nestačí říci, že máte velké břicho. Vždy rozhoduje i tvar břicha. Ten má vliv na to, proč tloustnete, i na to, jak se nadváhy zbavit. Jelikož je břicho považováno za takzvanou problémovou partii, tak musíme říci, že běžné metody jeho hubnutí na tuto partii příliš nezabírají. Je třeba zvolit metodu podle toho, jak břicho vypadá.

Poporodní bříško

Může se objevit jak u žen, které byly těhotné, tak i u žen které nebyly. Jde jenom o takový tvar břicha, které je tvořeno vrstvou tuku, který má v těhotenství chránit dítě. Když je cílem tento typ břicha co nejdříve odstranit, neobejdete se bez posilování. To je vhodné zaměřit na všechny svaly v oblasti břicha. Tím dojde k eliminaci tuku a ke zpevňování dané partie.

Stresové bříško

Tento tvar břicha ukazuje na to, že na tom nejste po psychické stránce nijak dobře. První krok je tedy celkem jasný. Je třeba se uklidnit a vyčistit si hlavu. Potom nebudete dále nabírat. Druhým krokem je začít hubnout. Obvykle postačí změnit stravovací návyky – přestat se sladkým a slaným, které při stresu jíte. Potom se začněte hýbat a uvidíte výsledky.

Hormonální bříško

Jeho důsledkem jsou různé hormonální změny ve vašem těle. Jako první proto doporučíme návštěvu lékaře, který navrhne metodu, kterou se docílí hormonální rovnováhy. Ta zastaví přibírání. A potom už je to jenom na vás. Základem by měly být jak cviky na břicho, tak i aerobní cvičení, které se postarají o spalování tuků komplexně.

Pivní břicho

Typický tvar, který může, ale nemusí souviset s nadměrným pitím piva. Problémem je hlavně to, že pijete a jíte více než dost. Břicho se tak nejenom nafukuje, protože je váš žaludek přecpaný. Tvoří se také tukové zásoby kvůli tomu, že pivo je velmi kalorické a nadměrné množství jídla taky. Jak se takového břicha zbavit? Přestaňte s alkoholem a nezapomeňte na celkovou střídmost ve vašem stravování.