Nepříjemný opar na rtech odstraní jedna z účinných domácích metod

Fotografie: Freepik

Opar se může vyskytnout nejčastěji na rtech, nebo i na tváři. Jedná se o vysoce infekční onemocnění způsobené virem Herpes simplex. Nejčastějšími spouštěči těchto kožních problémů jsou únava, dlouhodobý stres, nebo třeba i nachlazení. Poradíme vám, jak se oparu zbavit bez použití medikamentů z lékárny.

Přírodní metody, které mohou pomoci vyřešit opar

Fotografie: Freepik

Vyzkoušejte jednu z následujících přírodních metod a zatočte s oparem:

  • Jedlá soda: tu smíchejte spolu s trochou vody a vytvořte hustější pastu. Poté oblast s oparem navlhčete a pastu na ní naneste. Nechte působit asi deset minut, a nakonec dobře opláchněte. Opakujte aplikaci 3x denně. Nezapomeňte si také řádně umýt ruce, abyste si infekci neroznesli na celý obličej.
Fotografie: Freepik
  • Citronová šťáva: také by měla pomoci s léčbou oparu. Vymačkejte si šťávu z poloviny citronu a naneste ji na opar pomocí vatového tamponku. Aplikaci opakujte asi 3x denně.
  • Esenciální olejíček Niaouli: ten seženete obvykle ve specializovaných obchůdkách. Avšak možné je ho zakoupit i na internetu. Použijte na opar asi tři kapky. Olejíček nanášejte pomocí sterilního tamponu. Proceduru opakujte do té doby, než se opar nezahojí
Fotografie: Freepik

Další alternativní metody, které pomohou s léčbou oparu

A jaké další možnosti se naskýtají ohledně alternativní léčby oparů? Je jich skutečně požehnaně. Zkusit můžete jednu z těchto dalších rad:

  • Prášek z lékořice: ten stačí smíchat s čistou vazelínou a nanést na opar.
  • Kostka ledu: jedná se o zdaleka nejlevnější metodu řešení oparu. Žádoucí je zejména zachlazení oblasti, kde se ještě opar „nevyklubal“.
  • Olejíček z třezalky tečkované: někteří lidoví léčitelé také doporučují na léčbu oparu olej z třezalky. Ten se dá buď koupit, nebo si jej můžete vyrobit.
  • Gel z aloe vera: pokud pěstujete tuto rostlinu doma, jste ve výhodě. Z listů vymačkejte gel a naneste na opar. Aplikaci opakujte do zmizení příznaků.
  • Odvar z heřmánku: ten přirozeně vysušuje, proto je rovněž vhodný na léčbu oparu.

Zdroj: WebMD

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]