Poradíme vám s podzimní relaxační péčí o obličej, kterou můžete dělat z pohodlí svého domova

Pokud je i vašim cílem mít hezkou a pěstěnou pokožku, pak asi víte, že je nutné o ni pravidelně pečovat. Přinášíme vám 5 kroků, díky kterým vaše pleť zazáří. Samozřejmě nestačí pečovat o pokožku jednou za půl roku, ale pravidelně.

Jen tak dosáhnete kýžených výsledků. Během podzimu potřebuje pleť jak hydrataci, tak výživu. Aby se však výživné složky dostaly do hloubky, je potřeba pleť nejdříve pořádně vyčistit a připravit. O tom bude dnešní článek. Zvládnete to i bez nákladných kosmetických produktů.

Čištění pleti

Nejdříve je nutné pokožku vyčistit běžným způsobem. Někdo používá pěnící mycí gel na obličej, druhý pleťovou vodu nebo mléko. My vám prozradíme, že pokožku obličeje je možné umýt i gelem na intimní partie – no jistě, zní to divně, ale věřte, že to funguje bezvadně. Gel na intimní partie nedráždí a nevysušuje pokožku.

Exfoliace

Jakmile máte obličej umytý, přichází na řadu exfoliace, při které vyčistíte pokožku mnohem víc, než při běžném mytí. Zbavíte ji odumřelých kožních buněk. Pleť je pak čistější, hladší. Exfoliace pomáhá vyrovnat tón pleti, zanechá pokožku měkkou a lépe do ní budou pronikat živiny. K exfoliaci můžete použít jedlou sodu, mleté ovesné vločky, jemně mletou kávu, krupicový cukr, mleté oříšky.

Napařování bylinkami

Tento krok vynechají ti, kteří mají v obličeji červené žilky. Pokud vám zdravotní stav pokožky umožňuje podstoupit tento krok, pak hurá na to. Převařte si vodu a přidejte do ní bylinky, koření nebo éterický olej. Mohou to být kopřivy, heřmánek, skořice, máta, levandule apod. Pára je klíčem k otevření pórů, změkčení pokožky a zlepšení cirkulace. Dejte si nad horkou vodu s bylinkami obličej a přikryjte hlavu ručníkem. Pozor – nesmí vás to pálit do obličeje. Cílem je teplo a pára – nikoliv se opařit.

Pleťová maska

Když máte tyto tři kroky za sebou, naneste na obličej pleťovou masku. Vaše póry jsou otevřené a připravené přijmout výživu. Masku vybírejte podle svých potřeb a typu pleti. Někdo výživnou, jiný hydratační, někdo s účinky proti vráskám apod. Existuje spousta domácích receptů. Použít můžete med, olivový olej, olej s vitamínem E nebo C, kakao, banán, vajíčko, ovesné vločky, tvaroh – zkrátka co dům dal. Masku nechte působit 15 až 20 minut a opláchněte.

Závěrečná péče

V závěrečné péči je místo ještě pro nějaké sérum, olej s určitým vitamínem, případně oblíbený krém. Osobně nejraději používám olejový koktejl – olej z růže, olej s vitamínem E, marocký olej.

Obrázky: helloglow.co