Podpořte hubnutí konzumací správných bylinek a koření

Hubnutí je vždy výzvou, zejména v dnešní době, kdy máme stále na očích spoustu lákavého jídla. I když cvičíte a žijete jinak zdravě, může být tu a tam velmi těžké odolat pokušení. Mnoho lidí je ochotno vyzkoušet různé dietní programy i doplňky, které podporují hubnutí, ale ty mohou mít i vedlejší účinky.

Naštěstí existují přírodní metody, jako je použití bylinek či koření, které pomohou redukovat kilogramy bez vedlejších účinků – pokud to tedy s nimi člověk nepřežene. Které bylinky a koření zařadit do jídelníčku, aby se vám snáze hublo?

Kardamom

Kardamom byl používán od pradávna, aby pomohl řešit zažívací potíže. Obvykle se používá na přípravu čaje. Studie ukazují, že toto koření může pomoci snížit vaše chutě na cukr a dokonce i osvěžit dech. Můžete ho přidat do polévek a dušených pokrmů – má úžasně jemnou chuť i vůni a navíc může zlepšit funkci trávicího systému.

Kurkuma

Další koření, které vám může pomoci s redukcí váhy, je kurkuma. Kurkumin, který je aktivní složkou tohoto koření, může pomoci snížit hromadění tukové tkáně, což může pomoci odvrátit tvorbu tělesného tuku a přibývání na váze. Dalším plusem přidání kurkumy do vaší stravy je to, že může pomoci zmírnit zánět, jako je například revmatoidní artritida. Může také pomoci při detoxikaci jater.

Skořice

Jestliže máte doma běžně skořici, máte štěstí, protože toto koření může pomoci zastavit vaše chutě a také snížit ukládání tuku. Ovšem pouze tehdy, jde-li o skořici pravou, nikoliv falešnou, které jsou v obchodech plné regály. Namísto použití cukru v čaji nebo kávě, přidejte do vašeho nápoje lžičku skořice. Mimo to, že osladí a ochutí nápoj, potlačuje i chuť k jídlu a nezdravě mlsat.

Další bylinky a koření, které pomohou s hubnutím

  • Zázvor

  • Ženšen

  • Pepř a chilli papričky

  • Pampeliška

Fotografie: Pixabay