Vypijte čaj z těchto léčivých bylin a dejte sbohem všem zdravotním potížím: Je to největší přírodní zázrak za posledních 200 let

Moderní civilizace je sužována mnoha nebezpečnými chemickými látkami, které zatěžují lidský organismus. Nejhůře na tom bývají plíce a játra, respektive žlučník. Poznejte rostliny, které vám uleví.

Po více než století adorování tzv. západní alopatické medicíny se vrací zpátky na pořad dne znalosti přírodních lékařů a léčitelů z dob minulých. Moderní vědecké výzkumy potvrzují to, co věděli orientální lékaři už před tisíciletími. A tak se mnoho lidí s důvěrou opět obrací o pomoc do lůna přírody. Pakliže sami zápolíte s vleklými potížemi se žlučníkem nebo ledvinami, můžete tradiční léčbu podpořit navíc odvary z účinných bylin. Nezapomeňte však jejich užívání konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

Až příliš zatížený žlučník

Žlučový měchýř je hruškovitý útvar ve spodní části jater a je zodpovědný hlavně za správné procesy trávení tuků a také vylučování toxických látek ven z těla. Vlivem stresu a špatné výživy se může stát, že se žlučník zanítí, případně se uvnitř začnou vytvářet drobné či větší kamínky. V tu chvíli dokáže pěkně potrápit. Nejlepší je proto začít už s prevencí, ale bylinné čaje pomohou i v akutních fázích. Vhodné je také naučit se odpočívat, tehdy se totiž žlučník vyprazdňuje, což brání vzniku obtíží.

Artyčok uvolňuje i léčí

Artyčoky lze použít pro prevenci i léčbu. Obsahují totiž účinné látky, které stimulují vyprazdňování žluči, což je důležité při zabránění vzniku kamínků. Pro prevenci užívejte 2 šálky nálevu z 1 čajové lžičky krájené rostliny přelité 250 ml vroucí vody. První pijte ráno nalačno a poté 30 minut ležte na pravém boku. Druhý šálek si dejte 30 minut před jedním z hlavních jídel.

Léčba pak vyžaduje 2 šálky kombinovaného nálevu, kdy 3 až 4 lžičky krájeného artyčoku namáčejte 10 hodin v 500 ml vody. Přefiltrujte a rostlinu nechte ještě 5 minut povařit v dalších 500 ml vody. Opět slijte, nechte vychladnout, tekutiny smíchejte a užívejte nálev minimálně 30 dnů v kuse. Přitom dodržujte žlučníkovou dietu.

Máta zklidňuje a uvolňuje

Nálev ze 2 čajových lžiček máty na 1 hrnek vroucí vody působí antisepticky, tlumí bolesti a křeče, zbavuje tělo odpadních látek a usnadňuje vyprazdňování žluči. Pijte 2 až 3 šálky denně v případě zhoršení průchodnosti žlučových cest.

Třezalka tlumí záněty

Třezalka platí za velmi účinnou bylinu na celou řadu potíží, včetně akutních i chronických zánětů jater a poruch vyprazdňování žlučníku. Doporučuje se užívat 2 až 3 hrnky neslazeného nálevu z 1 lžičky nasekané byliny přelité 200 ml vroucí vody a 20 minut louhované. Namísto nálevu si můžete připravit třezalkový olej, který užívejte po 1 lžičce po každém jídle. Pro jeho přípravu vhoďte 1 hrst nasekané třezalky do sklenice s olejem a nechte ji na slunci 7 dní macerovat a skladujte v temnu a chladu.

Nezapomeňte na ledviny

Vedle jater a žlučníku jsou právě ledviny vysoce ohroženým orgánem, neboť fungují jako čistička odpadních vod. Všechny toxiny, které přijmeme z prostředí, ať už potravou, dechem či jinak, projdou právě tudy. Proto byste jim měli čas od času dopřát trochu náležité péče. Připravte si nálev ze 3 lžiček sušených bylin na 500 ml vroucí vody, který popíjejte v průběhu dne rozředěný ve 2 litrech čisté vody. Používejte tyto rostliny:

  • třešňové listí (jsou protizánětlivé, zmírňují bolest a nepohodlí při močení, obnovují sliznici močového měchýře)
  • kukuřičné vlasy (používají se jako lidový lék na ledvinové kameny, jsou protizánětlivé a antiseptické)
  • brusinka (působí antisepticky a léčí infekce, neměly by ji však užívat těhotné ženy)

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]