Přírodní sirup z běžných kuchyňských ingrediencí odstraní hlen, zmírní kašel a uleví průduškám

Fotografie: GettyImages

Kupujete si stále sirup na kašel v lékárně? Až vyzkoušíte tuto přírodní variantu, již přestanete. Sirup z domácích surovin vám ve výsledku vyjde daleko levněji a efekt má v podstatě daleko lepší než leckteré produkty z obchodu. Dejte šanci lidovému léčitelství, které měli v oblibě už naši dávní předkové.

Jaké ingredience budete potřebovat na výrobu přírodního sirupu proti kašli?

Připravte si následující surovin:

  • 1 červenou cibuli (středně velkou)
  • 2 velké stroužky česneku
  • 5 citronů
  • 5 lžic přírodního medu
Fotografie: Pixabay

Jak postupovat při přípravě domácího sirupu s léčivými účinky?

Do velké mísy vložte oloupanou a na čtvrtiny nakrájenou červenou cibuli. Poté ji zakápněte šťávou ze všech pěti citronů, přidejte na plátky nakrájené a oloupané česnekové stroužky a promíchejte spolu s přírodním medem.

Směs přikryjte a dejte na dva dny macerovat do lednice (nebo na chladnější místo v bytě). Po dvou dnech hotový sirup slijte do sklenice a konzumujte v množství 1 lžíce 3 x denně.

Fotografie: Pixabay

Proč je přírodní sirup tak účinný?

Pokud se ptáte, proč je výše zmíněný domácí sirup tak efektivní proti kašli a zánětu průdušek, odpověď je zcela jasná. Je přímo nadupaný přírodními antibiotiky, vitamíny a minerálními látkami.

Česnek má například díky enzymu allicinu intenzivní antibiotické a protizánětlivé vlastnosti, stejně tak jako cibule. Citrony zase dodají vašemu tělu notnou dávku potřebného vitamínu C a posílí váš imunitní systém.

Fotografie: Pixabay

A med? Ne nadarmo se mu přezdívá „tekuté zlato“. Je přirozeným antioxidantem (pomůže z organismu vypudit škodlivé látky) a vaše hrdlo a průdušky doslova pohladí. Skvělý je kromě jiného i při bolestech v krku.

Když se tyto ingredience zkombinují, vznikne přímo vitamínová a antibiotická „bomba“. Vyzkoušejte sílu přírodních složek a nebudete rozhodně litovat. Svému tělu tak vlastně poskytnete cennou službu, když co nejvíce omezíte konzumaci průmyslově vyráběných léků.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]