Přírodní sirup z běžných kuchyňských ingrediencí odstraní hlen, zmírní kašel a uleví průduškám

Fotografie: GettyImages

Kupujete si stále sirup na kašel v lékárně? Až vyzkoušíte tuto přírodní variantu, již přestanete. Sirup z domácích surovin vám ve výsledku vyjde daleko levněji a efekt má v podstatě daleko lepší než leckteré produkty z obchodu. Dejte šanci lidovému léčitelství, které měli v oblibě už naši dávní předkové.

Jaké ingredience budete potřebovat na výrobu přírodního sirupu proti kašli?

Připravte si následující surovin:

  • 1 červenou cibuli (středně velkou)
  • 2 velké stroužky česneku
  • 5 citronů
  • 5 lžic přírodního medu
Fotografie: Pixabay

Jak postupovat při přípravě domácího sirupu s léčivými účinky?

Do velké mísy vložte oloupanou a na čtvrtiny nakrájenou červenou cibuli. Poté ji zakápněte šťávou ze všech pěti citronů, přidejte na plátky nakrájené a oloupané česnekové stroužky a promíchejte spolu s přírodním medem.

Směs přikryjte a dejte na dva dny macerovat do lednice (nebo na chladnější místo v bytě). Po dvou dnech hotový sirup slijte do sklenice a konzumujte v množství 1 lžíce 3 x denně.

Fotografie: Pixabay

Proč je přírodní sirup tak účinný?

Pokud se ptáte, proč je výše zmíněný domácí sirup tak efektivní proti kašli a zánětu průdušek, odpověď je zcela jasná. Je přímo nadupaný přírodními antibiotiky, vitamíny a minerálními látkami.

Česnek má například díky enzymu allicinu intenzivní antibiotické a protizánětlivé vlastnosti, stejně tak jako cibule. Citrony zase dodají vašemu tělu notnou dávku potřebného vitamínu C a posílí váš imunitní systém.

Fotografie: Pixabay

A med? Ne nadarmo se mu přezdívá „tekuté zlato“. Je přirozeným antioxidantem (pomůže z organismu vypudit škodlivé látky) a vaše hrdlo a průdušky doslova pohladí. Skvělý je kromě jiného i při bolestech v krku.

Když se tyto ingredience zkombinují, vznikne přímo vitamínová a antibiotická „bomba“. Vyzkoušejte sílu přírodních složek a nebudete rozhodně litovat. Svému tělu tak vlastně poskytnete cennou službu, když co nejvíce omezíte konzumaci průmyslově vyráběných léků.