Potraviny, které pomáhají spalovat tuky a zlepšují trávení. Všichni je známe, ale toto o nich většina lidí neví

Fotografie: Freepik

Možná se snažíte spálit přebytečné tuky a získat figuru do léta, či jen chcete zlepšit vaše celkové zdraví. V obou případech je důležitá strava. Zde přinášíme pět potravin, které vám s tím pomohou.

Správné trávení je základem našeho zdraví. Jakmile se totiž něco pokazí, může vám to dost zkomplikovat život. Trávení je důležité pro rozložení potravy na živiny, které našemu tělu dodávají energii a pomáhají mu s opravou buněk. Jídlo a pití, které zkonzumujete, se musí pomocí trávení přeměnit na menší molekuly živin, aby je krev mohla absorbovat a přenést do celého těla. Pokud se v tomto procesu něco pokazí, může to vést k častým nevolnostem, únavě a žaludečním potížím. Zde proto přinášíme potraviny, které vám zajistí zdravé trávení a jako bonus vám pomohou zhubnout.

Fotografie: Freepik

Meloun

Meloun obsahuje hodně vody, která je pro naše tělo základem. Navíc meloun obsahuje aroma, které v našem mozku blokuje „centrum nevolnosti“, když to nazveme laicky. To vede k tomu, že dokáže zklidnit náš žaludek během 15 minut od jeho požití. Obsahuje také velké množství betakarotenu, který zabraňuje zánětu žaludečních tkání.

Ananas

Ananas je nejen sladký a chutný, zároveň je také cenově dostupný a můžete si jej zakoupit prakticky v každém ročním období. Pokud se snažíte zhubnout, efektivně nahradí nezdravé cukry. Navíc obsahuje bromelain, což je sloučenina, která účinně bojuje se zánětem střevního traktu. Pokud máte bolesti žaludku, stačí vám zkonzumovat jen jeden kus ananasu a do několika minut přijde úleva.

Fotografie: Pixabay

Brambory

Brambory vám pomohou proti bolestem žaludku, jelikož podporují absorpci žaludeční kyseliny ještě, než se dostane do jícnu. Jsou také dobrým zdrojem vlákniny, díky které se vám bude lépe hubnout, jelikož vás brambory udrží déle plné. Obsahují plno vitamínů, které pomáhají vašemu tělu správně fungovat.

Ořechy

Pokud sníte hrst ořechů před jídlem, pomůže vám to zabránit nadýmání. Díky kombinaci mononenasycených tuků s dalšími sloučeninami se zvýší produkce probiotických bakterií ve střevě a zároveň se snižuje produkce bakterií, které jsou zodpovědné za nadměrnou plynatost.

Fotografie: Pixabay

Jablečný ocet

Díky jablečnému octu se ve vašem těle zvýší produkce kyseliny chlorovodíkové, která tělu pomáhá trávit tuky sacharidy a bílkoviny. Po jeho konzumaci se budete cítit déle plní, což vede k tomu, že se vám bude snáze hubnout. Pokud chcete tělu dodat po ránu energii, vypijte sklenici vody smíchanou se lžící tohoto octa.

Zdroj: Healthline