Mějte postavu do plavek díky konzumaci potravin, které pomáhají při hubnutí

Fotografie: Pixabay

Léto je v plném proudu a s ním přichází na scénu i vodní radovánky u moře, nebo v tuzemsku u rybníku, přehrady, či bazénu. Hubnutí do plavek nemusí být po zimě noční můra. Postačí do svého života zahrnout více pohybové aktivity, změnit svůj životní styl a zařadit do jídelníčku tyto doslova zázračné potraviny, které podpoří především hubnutí bříška.

Jaké potraviny konzumovat pro štíhlejší bříško?

Až příště vyrazíte na nákup, určitě nezapomeňte přihodit tyto produkty:

  • Jogurt: je plný probiotik, které pomáhají udržovat zdravou střevní mikroflóru, také pomůže proti nadýmání.
  • Banány: obsahují pro tělo potřebný draslík, také pomohou ledvinám zbavit se soli z organismu. Mimo jiné snižují i zadržování přebytečné tekutiny v těle.
  • Fenyklová semínka: zklidní žaludek, zabraňují nadýmání. Perfektní jsou ve formě čaje.
  • Mandle: obsahují zdravé tuky, které zapříčiní dlouhotrvající pocit nasycení. Některé ořechy ale nejsou zdravé, protože obsahují uhlohydráty, které žaludek špatně tráví. Proto je vhodné vyměnit kešu oříšky a pistácie za mandle, nebo pekanové ořechy.

Vyzkoušejte také bílou rýži, listovou zeleninu, nebo citron

Často je považovaná hnědá rýže za zdravější, než je ta bílá. Ve skutečnosti je ale bílý rýže lépe pro žaludek stravitelnější. Hnědá rýže obsahuje totiž více vlákniny a díky tomu může způsobit nepříjemné nadýmání. Obecně se doporučuje konzumovat i více listové zeleniny.

Například špenát je vhodný. Je totiž zdrojem nerozpustné vlákniny, která snižuje produkci plynu a tím sníží i nadýmání. Také je nízkokalorický, a tak si jej můžete dopřávat v jakémkoliv množství. Dá se použít do polévek, salátů, pomazánek, nebo jako příloha. Má široké použití.

Citrony jsou rovněž dobrými pomocníky v hubnutí břicha. Pomohou tělo očistit od toxických látek, podpoří střevní peristaltiku a bojují proti zácpě a retenci tekutiny v organismu. Citron má i jemné projímavé a diuretické účinky.

Vařené nebo grilované kuřecí maso

Rozhodně je s výhodou se vyhýbat mastným a smaženým pokrmům. Ideální volbou k hubnutí je dietní kuřecí maso, které dodá tělu vitamíny, minerály a bílkoviny. Nejlepší a nejdietnější způsob úpravy masa je vařením a grilováním. Kuřecí maso také pomůže předcházet plynatosti. Zařadit do jídelníčku lze i mořské plody.

Pijte kávu a jezte zázvor

Ranní šálek kávy může mít na hubnutí břicha také pozitivní vliv. Rozpohybuje totiž vaše trávení a peristaltiku. Kávu je vhodnější pít bez cukru a bez mléka. Výborným urychlovačem metabolismu je zázvor. Například zázvorový čaj podpoří vaše trávení a zbaví vás plynatosti. Abyste co nejvíc hubnutí břicha podpořili, je obecně vhodné pít dostatečné množství tekutin za den (alespoň 2 litry, v letních měsících i 3 litry), nejlépe pak čistou vodu. Vyhýbejte se sladkým a perlivým nápojům.

Fotografie: Pixabay