Brambory jsou vhodné nejen k jídlu, ale využít je lze i přímo na kůži

Brambory jsou nejenom populární přílohou, ale jsou i pomocníkem ke kráse. Tedy náhradou různých krémů. Málokdo to ví, ale obsahují velké množství prospěšných látek, které se dá využít k tomu, když chcete mít kůži zdravou, ale také krásnou. Brambory jsou nejenom podstatně silnější než různé krémy, ale jsou i podstatně levnější. Co obsahují a k čemu je to dobré?

Vitamín B

Jeho unikátní vlastností jen to, že dokáže pokožku dobře chránit před vráskami, ale i před poškozením od slunce. Předchází také suchým rtům, dále i zánětům a infekcím, stejně jako tvorbě šupinek. Kůže tak bude dokonale vlhká a vláčná.

Vitamín C

Má funkci regulace syntézy kolagenu, stejně jako chrání kůži před volnými radikály, jelikož je silným antioxidantem. Hodí se také ve chvíli, kdy je třeba léčit akné, různé rány na kůži, nebo když je třeba udržet pokožku hydratovanou.

Železo

Jeho dostatečné množství, které kůži umí předat právě brambory, je ideální proto, aby měla kůže správnou růžovou barvu a nepůsobila, jakkoliv vybledlým dojmem.

Vápník

Když je ho dostatek, zpomalují se procesy stárnutí, stejně jako se brání výskytu jakýchkoliv chorob, kam se může řadit třeba lupénka, nebo i atopická dermatitida. Vápník udrží kůži jak zdravou, tak i dlouhodobě dostatečně vláčnou.

Draslík

Je zajímavou látkou, které dokáže eliminovat akné, stejně jako řadu dalších kožních problémů, kam řadíme i různé vyrážky. Dokáže pomáhat vytvořit pojivovou tkáň, díky čemuž se skvěle hodí k regeneraci. Umí také zabraňovat procesům stárnutí.

Měď

Ta zajišťuje, že bude vaše kůže dokonale pružná. A to díky regeneraci kolagenu a také elastinu. Obojí brání tomu, aby kůže ochabovala. Také měď podporuje tvorbu kyseliny hyaluronové.

Jak brambory v kosmetice využít?

Je to hračka. Stačí je oloupat, následně nakrájet na menší kousky a vložit do odšťavňovače. Tím se získá šťáva, kterou stačí pomocí prstů lehce vtírat do vaší kůže. Takto nechte působit po dobu 10 minut a opláchněte pleť teplou vodou.

Druhou možností je brambory oloupat, jemně nastrouhat a tuto směs aplikovat na obličej, ale i krk nebo dekolt. Doba působení je také kolem deseti minut. Potom opět teplé voda, kterou vše smyjete.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]