Matka s radostí pózuje s dětmi na pláži. Když se na obrázek podívá blíže, čeká ji velké překvapení

Fotografie: Filippo / Creative Commons / CC BY-NC

Když si prohlížela fotku z pláže, na které je zachycena se svými dětmi, řekla si dost. Přestanu nenávidět mé tělo. Fotografii i s inspirativní příspěvkem pak dala na Facebook.

Asi málokterá žena je spokojená se svým vzhledem a postavou. Kristen Bosly na tom nebyla jinak. Přebytečná kila a celulitida ji hodně omezovaly a to hlavně v její hlavě. Pokaždé, když se měla svléknout do plavek, byla to pro ni noční můra, raději trávila čas na pláži v tričku a šortkách. Jednoho dne si však šortky zapomněla a úplně zpanikařila. Pak si však uvědomila, že jediný, kdo ji soudí, je ona sama.

Styděla se, že je tlustá

Kirsten žije v australském Perthu a tak jsou výlety na pláž s rodinou běžnou záležitostí. V den, kdy si nevzala šortky a její muž pořizoval fotografie z pláže, se pro ni stal novým začátkem. Jak uvedla v příspěvku na Facebooku, který se stal virálním, své tělo nenáviděla celý život. Bylo pro ni zdrojem utrpení.

Tolik si přála být hubenější, menší a hezčí. Odraz v zrcadle byl její největší nepřítel. Styděla se za to, že je tlustá a že má celulitidu. Zvykla si oblékat se do splývavých velkých oděvů, aby své nedostatky zakryla. V tento den však zjistila, že je to jen ona sama, která se neustále soudí. Lidem na pláži to bylo úplně jedno.

Přestala nenávidět své tělo

Když se dívala na svou fotku v plavkách, uvědomila si, že už je unavená z toho, jak nenávidí své tělo a neustále jej posuzuje. Najednou viděla maminku dvou krásných dětí, šťastnou a rozesmátou. „Opustila jsem nenávist a zášť k tomuto mému tělu a rozhodla jsem se užívat si ho pro to, čím je: moje tělo. Nedělalo nic jiného, ​​než že mě podporovalo, 41 let,“ svěřuje se v příspěvku.

Kirsten své poselství zveřejnila, aby inspirovala ostatní ženy. Nezapomněla podotknout, že nový pohled na sebe sama jí osvobodil. S uvědoměním toho, co je v životě skutečně důležité si připadala, jako by jí spadl těžký kámen ze srdce. Ostatní ženy nabádá, aby se neschovávaly před fotoaparáty, protože až budete pryč, budou tyto fotky to jediné co dětem na památku zbyde.

Stala se inspirací pro mnoho žen, které se cítily stejně

Nakonec svého příspěvku poznamenala, že i módní domy a časopisy už začínají mnohem více reflektovat realitu. Například titulní strana Glamour vyšla s plus size modelkou, která odmítla, aby retušovali její celulitidu. Jsou to právě ikonické obrazy krásných žen, které jsou retušemi ještě více přikrášleny. Obyčejná žena se s takovými obrazy nikdy nemůže identifikovat, protože jsou nedosažitelné.

Kirsten dostala mnoho odpovědí od žen, které ji děkovaly, že se nestyděla zveřejnit svou fotku a že jim otevřela oči. Mnohé se odhodlaly podstoupit stejný proces, začít se na sebe dívat ve zcela novém světle. Pro Kirsten znamenala tato zpětná vazba jen ujištění, že se vydala po správné cestě a hřejivý pocit, že pomohla i jiným ženám.

Zdroj: Today