Jarní zázvorová dieta: Během prvních 4 týdnů zhubnete až 8 kilo! Přitom chutná jako limonáda, celý den se těším na další nápoj

Možná jste se rozhodli, že chcete vypadat trochu lépe a chtělo by to tedy pár kilo shodit dolů. Na tom není nic špatného, jen musíte vědět, co vám k tomu pomůže. 

Jaro se pomalu, ale jistě blíží a nebude to trvat dlouho, než po něm přijde i léto. Jestliže tedy máte problémy se svou postavou a cítíte, že byste potřebovali dát pár kilo dolů, nyní je právě ten ideální čas, abyste s tím začali. Jak to ovšem udělat správně, aby se vám dařilo hubnout celkem rychle a zároveň jste u toho nevyhladověli? Vyzkoušejte zázvorovou dietu.

Proč zrovna zázvor bude nápomocný?

Existuje hned několik důvodů, proč byste si měli zvolit zázvor jako hlavního pomocníka při hubnutí. Zázvor je totiž prospěšný pro trávicí systém a s jeho pravidelnou konzumací si zajistíte pročištění jater, tenkého střeva, tlustého střeva a vlastně celého těla. Je dost nápomocný při odstraňování nezdravého tělesného tuku a přebytečného tuku v jistých tělních oblastech, zejména v břichu a stehnech. Můžete si díky němu tedy znormalizovat celý váš metabolismus a to vám mimo jiné zajistí i větší přísun energie.

Tu můžete využít například na to, abyste začali cvičit, běhat, či jinak sportovat. Zázvor také dokáže regulovat hladinu cukru v krvi a má takový bonusový efekt, který ocení všichni lidé, kteří se kdy snažili držet dietu, ale neměli dost silnou vůli. Podstatně totiž snižuje chuť k jídlu, takže si jej stačí dát vždy ke snídani v jakékoliv podobě a během dne toho dozajista sníte méně, než obvykle.

Tajemstvím je chutný zázvorový čaj

Pokud chcete vaši dietu nastartovat opravdu pořádně, je na místě ji začít se zázvorovým čajem. Toho byste měli v prvním týdnu vypít klidně až dva litry denně, aby měl ty správné účinky. Připravíte jej vcelku snadno. Nejprve si ve varné konvici uvařte vodu, nalijte ji do termosky a ponořte do ní plátek kořene zázvoru. Po vylouhování čaj pijte pravidelně celý den, nejlepší je cca dvacet minut před každým jídlem.

Fotografie: Freepik

Další možností je zázvorový čaj smíchat s černým nebo zeleným čajem, přičemž ještě můžete dodat slazení v podobě medu a plátek citronu. Poslední možností je do vroucí vody vložit polovinu nakrájeného kořene zázvoru a dále přidat 60 g máty a muškátový oříšek. Tuto směs nechejte louhovat klasicky půl hodiny a poté ji přeceďte, abyste získali čistou tekutinu.

Do té ještě přidejte 250 ml čerstvé citronové šťávy a 80 ml čerstvé pomerančové šťávy. Takto vše promíchejte a čaj pijte během celého dne zastudena. Tomuto způsobu hubnutí by se měli vyhnout lidé se zažívacími problémy, srdečními chorobami a těhotné či kojící ženy.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]