Účinný spalovač přebytečných tuků v těle. Speciální kombinace skořice a medu pomůže s rychlou redukcí hmotnosti

Fotografie: Getty Images

Chcete trochu zhubnout přebytečné kilogramy, ale nevíte, jaké potraviny vám s tím pomohou? V takovém případě se vám poradíme, že je to na skořice a med, což jsou potraviny, které mohou pomáhat s hubnutím v podstatě každému, kdo má snahu váhu redukovat.

Hlavní výhody skořice

Skořice je výborným kořením, které se hodí do celé řady dezertů. Jejich pozitivních účinků se můžete užít také v případě přidání do jogurtu, snídaňové kaše a podobně. Variant existuje celá řada a v každém případě skořice nabídne celou řadu různých výhod. Konkrétně jde o schopnost pročistit tělo od bakterií či parazitů v zažívacím traktu.

Fotografie: Getty Images

Dále pomáhá pravidelná konzumace skořice s ustálením hladiny krevního cukru, což je vhodnou prevencí hlavně proti prudkým výkyvům, které znamenají hlad či ujídání mimo zvolený dietní režim.

Díky pocitu sytosti, plnosti a k tomu metabolickému zlepšení zpracování glukózy také může skořice mírně zrychlovat metabolismus, což přímo pomáhá s hubnutím.

Výhody medu

A jaké jsou výhody medu? Tento přírodní sladký pokrm je totiž překvapivě zdravý a prospěšný. Musíte však vybrat co nejvíce přírodní variantu, která bude bohatá na vhodné látky.

  • Obsahuje vitamíny a minerály
  • Pomáhá se zvyšováním metabolismu pro spalování tuku
  • Mnohem zdravější varianta v porovnání s cukrem
  • Obsahuje enzymy a antioxidanty

Tipy na nejlepší využívání skořice a medu pro dosažení skvělých výsledků

Aby skořice skutečně sloužila jako přírodní spalovač tuku a pomáhala s hubnutím, připravte se na dodržování několika základních pravidel. Pravidelně si můžete připravovat například nápoj se skořicí a medem. Základem může být v podstatě jakýkoliv čaj, ke kterému přidáte lžičku skořice a dosladíte trochou medu.

Pro hubnutí je velmi příznivý konkrétně zelený čaj. Využít však můžete i různých ovocných variant, díky kterým získáte skutečně chutný nápoj, který si oblíbíte i mimo proces hubnutí. Pro nejlepší výsledky s hubnutím nezapomínejte na všechny klíčové zásady v podobě vyváženého jídelníčku a pravidelného aktivního pohybu, což má navíc pozitivní vliv na imunitu.

Fotografie: Pixabay

Jak si připravit skořicový nápoj

Pro pravidelnou konzumaci skořice i medu zároveň je vhodný jednoduchý nápoj. Budete potřebovat zhruba polovinu šálku vody, tyčinku skořice, a jednu lžíce medu. Uvařte si vodu ideálně i se skořicí. Probublávat nechte zhruba 10 minut, aby se uvolnily důležité látky ze skořice. Čaj následně přeceďte, ať nepijete hrubé kousky skořice a přidejte lžíci medu pro dochucení a další prospěšné látky.

Tento nápoj chutná skvěle především v zimních dnech, kdy má skořice přirozené zahřívací účinky. Lahodnou chuť si však můžete užívat také během letních měsíců, kdy si snadno vytvoříte skořicový ledový čaj.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]