Účinný spalovač přebytečných tuků v těle. Speciální kombinace skořice a medu pomůže s rychlou redukcí hmotnosti

Fotografie: Getty Images

Chcete trochu zhubnout přebytečné kilogramy, ale nevíte, jaké potraviny vám s tím pomohou? V takovém případě se vám poradíme, že je to na skořice a med, což jsou potraviny, které mohou pomáhat s hubnutím v podstatě každému, kdo má snahu váhu redukovat.

Hlavní výhody skořice

Skořice je výborným kořením, které se hodí do celé řady dezertů. Jejich pozitivních účinků se můžete užít také v případě přidání do jogurtu, snídaňové kaše a podobně. Variant existuje celá řada a v každém případě skořice nabídne celou řadu různých výhod. Konkrétně jde o schopnost pročistit tělo od bakterií či parazitů v zažívacím traktu.

Fotografie: Getty Images

Dále pomáhá pravidelná konzumace skořice s ustálením hladiny krevního cukru, což je vhodnou prevencí hlavně proti prudkým výkyvům, které znamenají hlad či ujídání mimo zvolený dietní režim.

Díky pocitu sytosti, plnosti a k tomu metabolickému zlepšení zpracování glukózy také může skořice mírně zrychlovat metabolismus, což přímo pomáhá s hubnutím.

Výhody medu

A jaké jsou výhody medu? Tento přírodní sladký pokrm je totiž překvapivě zdravý a prospěšný. Musíte však vybrat co nejvíce přírodní variantu, která bude bohatá na vhodné látky.

  • Obsahuje vitamíny a minerály
  • Pomáhá se zvyšováním metabolismu pro spalování tuku
  • Mnohem zdravější varianta v porovnání s cukrem
  • Obsahuje enzymy a antioxidanty

Tipy na nejlepší využívání skořice a medu pro dosažení skvělých výsledků

Aby skořice skutečně sloužila jako přírodní spalovač tuku a pomáhala s hubnutím, připravte se na dodržování několika základních pravidel. Pravidelně si můžete připravovat například nápoj se skořicí a medem. Základem může být v podstatě jakýkoliv čaj, ke kterému přidáte lžičku skořice a dosladíte trochou medu.

Pro hubnutí je velmi příznivý konkrétně zelený čaj. Využít však můžete i různých ovocných variant, díky kterým získáte skutečně chutný nápoj, který si oblíbíte i mimo proces hubnutí. Pro nejlepší výsledky s hubnutím nezapomínejte na všechny klíčové zásady v podobě vyváženého jídelníčku a pravidelného aktivního pohybu, což má navíc pozitivní vliv na imunitu.

Fotografie: Pixabay

Jak si připravit skořicový nápoj

Pro pravidelnou konzumaci skořice i medu zároveň je vhodný jednoduchý nápoj. Budete potřebovat zhruba polovinu šálku vody, tyčinku skořice, a jednu lžíce medu. Uvařte si vodu ideálně i se skořicí. Probublávat nechte zhruba 10 minut, aby se uvolnily důležité látky ze skořice. Čaj následně přeceďte, ať nepijete hrubé kousky skořice a přidejte lžíci medu pro dochucení a další prospěšné látky.

Tento nápoj chutná skvěle především v zimních dnech, kdy má skořice přirozené zahřívací účinky. Lahodnou chuť si však můžete užívat také během letních měsíců, kdy si snadno vytvoříte skořicový ledový čaj.