Manžel ji kvůli její nadváze dlouhé roky ponižoval. Rozvedla se s ním a dokonale se mu pomstila

Fotografie: Freepik

Nadváha je v dnešní době stále častějším problémem. Kromě toho, že jde o estetický problém, zvyšuje riziko několika zdravotních problémů a má značný dopad na psychiku a kvalitu života.

Česká republika posledních pár let patří na vrchol žebříčku evropské obezity. Až šest z deseti Čechů má nadváhu. Problémy s nadváhou se rychle zvyšují. Potíže má 53 procent dospělé evropské populace. Kromě výše zmíněných zdravotních rizik obezita dokonce některým lidem zničila vztah. Stejně tak tomu je i v případě mladé ženy, jejíž manžel ji denně ponižoval a neubránil se ani nadávkám na manželčinu adresu. S železnou vůlí se však rozhodla převzít kontrolu nad svým životem a začala tím, že ho opustila.

Příběh neuvěřitelné proměny

Michaela je 32letá vdaná žena se dvěma malými dětmi. Navzdory zdání však nežila šťastný a spokojený život. Kvůli své zjevné obezitě byla denně vystavena pohrdavým pohledům a ostrým poznámkám ze strany manžela, který ji místo podpory a povzbuzování nazýval „kusem bůčku“, což její obezitu ještě více psychicky zatěžovalo.

Mladá žena, která vážila téměř 124 kilogramů, denně zkonzumovala více než 5000 kalorií ze dvou jídel z fast foodu, několika misek sladkých cereálií a dalších sladkostí. Proto nikdy nemohla najít svou velikost v oddělení dámského oblečení a byla nucena kupovat pánské oblečení, které jí jako jediné sedělo.

Fotografie: Freepik

V roce 2009 se rozhodla dát se dohromady a ukončit psychické týrání, které na ni manžel vyvíjel. Začala tedy tím, že ho opustila, i když jí neustále opakoval, že když ho opustí, nenajde nikoho, kdo by ji miloval, že je k ničemu a že se nikdy nezbaví všech svých nadbytečných kil. Díky své pevné vůli a keto dietě s nízkým obsahem cukru se jí však podařilo zhubnout 58 kilogramů a získat zpět svou vysněnou postavu. Proměnila se v krásnou mladou ženu.

Exmanžel splakal nad výdělkem

Krátce po proměně se Michaela setkala s matkou svého bývalého manžela, která byla šokována, když viděla mladé ženino nové tělo. O proměně své bývalé ženy tchýně brzy informovala svého syna, který ji znovu kontaktoval a navrhl Michaele usmíření. Kromě kategorického odmítnutí mu však také dokázala, že je hodna lásky, opravdové a upřímné lásky.

Fotografie: Freepik

Později se Michaela v novém těle seznámila s dvaatřicetiletým Martinem, který ji krátce po setkání neváhal požádat o ruku. Dnes, poté, co se jí podařilo shodit veškerou nadváhu, se jí podařilo zbavit i několika poruch a zdravotních problémů, kterými kvůli obezitě trpěla. Snaží se také pomáhat ostatním, kteří trpí stejným problémem, a povzbuzovat je, aby se dali dohromady.

Zdůrazňuje, že vždy je možné začít od nuly a že nikdo nemusí zůstat takový, jaký je, a trpět následky své obezity. Mít kontrolu nad svým tělem a životem vám přináší obrovský pocit uspokojení a pohody. Držíme Michaele palce, stejně jako všem ostatním lidem, kteří se vydali na dlouhou a mnohdy strastiplnou cestu za novým vysněným tělem.

Zdroj: Cosmopolitan, SZU