9 pádných důvodů, proč si dopřát a zařadit zázvorový čaj do svého života

O zázvoru toho bylo napsáno již mnoho, proto každý ví, že jde o velmi zdravou potravinu. Nicméně opakování je matkou moudrosti. Možná víte o tom, že je zázvor zdravý, používá se zejména při nachlazení, ale další jeho bonusy neznáte. Přinášíme 9 důvodů, proč by zázvor neměl chybět v žádné domácnosti.

Ulevuje od nevolnosti

Jednou z výhod zázvorového čaje je, že má schopnost snižovat nevolnost a uklidňovat žaludek. Chcete-li zvýšit schopnost zázvorového čaje proti nevolnosti, přidejte do něj lístky máty. Použít ho můžete kdykoliv vám není dobře, klidně i po kocovině.

Posiluje imunitní systém

Zázvor je silným antioxidantem, který slouží k ochraně a posílení imunitního systému před onemocněním. Studie ukazují, že kořen zázvoru má silné antibakteriální, antifungální, antivirové a antihistaminové vlastnosti, které přispívají ke správné činnosti imunity. Rovněž pomáhá tělu zbavovat se volných radikálů.

Podporuje zdravé trávení

Zdraví střev by mělo být jeden z vašich nejdůležitějších zájmů. Všechny problémy začínají přemnožením špatných bakterií ve střevech a právě zázvor se stará o zdravé prostředí střev.

Zvyšuje funkci mozku

Často dochází především u starších jedinců k zhoršení mozkové činnosti. Zázvor podporuje zdravé kognitivní funkce, zlepšuje paměť, ostražitost a bojuje proti chronickým zánětům.

Zbavuje bolesti

Látky obsažené v zázvoru nejenže bojují proto chronickým onemocněním, ale přispívají ke snížení bolesti svalů, kloubů a kostí. Byly dokonce zkoumány i účinky u lidí, jež trpí osteoporózou a zjistilo se, že u těchto osob došlo ke zlepšení. Zázvor má dokonce schopnost zmírňovat menstruační křeče.

Pomáhá při hubnutí

Ztráta hmotnosti může být zdlouhavý a únavný proces. Zázvorový čaj může být pomocníkem na této cestě v úbytku hmotnosti.

Usměrňuje krevní cukr

Zázvor pomáhá normalizovat hladinu cukru v krvi. Bylo zjištěno, že zázvor zlepšuje inzulinovou rezistenci a podporuje zdravou hladinu krevního cukru.

Zlepšuje oběh krve

Špatný krevní oběh může být nebezpečný a způsobit krevní sraženiny a infarkt. Zázvor působí jako přírodní krevní ředidlo a podporuje zdravý průtok krve do všech částí těla.

Snižuje stres

V neposlední řadě je zázvorový čaj považován za přírodní uklidňující prostředek, který tělu přináší klid a harmonii. Patrně je to pro jeho chuť a vůni.

Obrázek: pixabay