Zbavit se nepříjemného pálení žáhy lze nezvykle rychle a snadno

Pálení žáhy je extrémně nepříjemný pocit. Někdy může být tento problém zažívacího traktu doprovázen ještě i plynatostí. Většina lidí se s tímto problémem setká několikrát za život, jiného sužuje pálení žáhy pravidelně. Což však může být také známkou, že trpíte refluxní chorobou jícnu.

Pálení žáhy je způsobeno žaludeční kyselinou, která se vrací zpět do jícnu. V podstatě je to pálivý pocit v hrudi a krku. I když existují léky, které tento problém pomáhají řešit, můžete pro úlevu zkusit některý z osvědčených triků. Každému zabírá něco jiného, tudíž je lépe vyzkoušet toho více a přijít na to, co opravdu pomáhá zrovna vám.

Postavte se vzpřímeně

I když vám třeba není zrovna dobře, neležte, pokud vás pálí žáha. Postavte se vzpřímeně. To pomůže při odstraňování kyseliny z vašeho jícnu.

Zázvorový čaj

Zázvor je po staletí používán jako lék na spoustu zdravotních neduhů, kde bezpochyby patří i problémy se zažíváním, trávením, včetně pálení žáhy. Dejte si tedy šálek zázvorového čaje. Z čajů ještě pomáhají: máta, meduňka, puškvorec, pampeliška, kopretina.

Ocet

Ocet je považován za velmi účinný prostředek, proti pálení žáhy. Rozmíchejte ve sklenici vody jednu až dvě lžíce octa a vypijte. Pomáhá s trávením a snížením kyselosti. Podobně působí i kyselá okurka.

Vláknina a probiotika

Konzumujte špenát, jablka, banány, maliny a další ovoce a zeleninu, které jsou bohaté na vlákninu. Zlepší to vaše trávení. Výtečné jsou i potraviny obsahující probiotika: kefír, jogurt, tempeh apod. Tyto potraviny podporují zdraví zažívacího traktu.

Mandle

Jsou velmi zdravé a prokážou vám velkou službu. Když vás bude opět zlobit pálení žáhy, zkuste snít pár kousků. Používat je můžete i jako prevenci.

Soda

Jedlá soda je asi nejznámější prostředek na uklidnění pálení žáhy. Lžičku sody rozmíchejte ve sklenici vody a vypijte. Soda vám určitě pomůže, ale nespoléhejte na ní jako na jedinou dlouhodobou možnost řešení těchto potíží.

Obrázky: awesomejelly, cbsnews