Přírodní pomocníci, kteří pomohou léčit bolest žaludku a lze je jednoduše připravit

Bolest žaludku už zažil asi každý z nás. Rozhodně nejde o nic příjemného, protože člověk zvažuje, co může jíst a pít a co raději ne, aby se situace ještě nezhoršila. V dnešním článku vám prozradíme přírodní prostředky, které mohou užívat lidé všech věkových skupin, tyto přírodní prostředky nemají žádné kontraindikace.

Bolest žaludku může být způsobená nevhodnou stravou, dietní chybou, emocionálními problémy nebo užíváním některých léků (často léky na nějaký zánět). Pokud u vás budou i nadále přetrvávat bolesti a problémy žaludku, obraťte se o pomoc na gastroenterologa, který určí příčinu problému a doporučí vhodnou léčbu.

Syrová bramborová šťáva

Syrová bramborová šťáva je skvělou přírodní možností, jak neutralizovat kyselost žaludku a zmírnit příznaky pálení žáhy a bolesti žaludku.

Stačí očistit a nastrouhat jeden syrový brambor a pomocí látky z něj vyždímat šťávu. Šťávu ihned vypijte. Tento nápoj si můžete připravit i několikrát denně.

Jablko a banán

Obě tyto potraviny zklidňují podrážděný žaludek. Banány by měly být zralé, žluté, měkké. Banán dobře kousejte nebo si jej rozmačkejte na kaši. Jablko zase nastrouhejte najemno. Obě potraviny mají na žaludek totožné účinky.

Borůvky a brusinky

Vhoďte do vřelé vody čerstvé nebo sušené borůvky či brusinky a nechte louhovat. Čaj poté vypijte. Můžete si je také odšťavnit a zředit s vodou. Jak borůvky, tak brusinky zklidňují žaludek.

Salátový čaj

Salát je výtečné přírodní antacidum. Potřebovat budete 80 gramů salátu a jeden litr vody. Vodu převařte, vložte do ní na kousky natrhaný salát a nechte 10 minut louhovat. Čaj můžete pít mezi jídly až 4x denně.

Pampeliškový čaj

Pampeliškový čaj je dobrou volbou pro bolavý žaludek, protože je protizánětlivý a působí jako diuretikum a stimulátor chuti k jídlu. Použijte jednu polévkovou lžíci sušených listů (mohou být i květy) pampelišky a litr vroucí vody – nechte 10 minut louhovat. Čaj můžete pít 3x za den.

Pelyňkový čaj

Pelyněk je všestranná bylina používaná od středověku, kdy sloužil k vyvolání potratu, jako přísada do vína, léčbě infekcí i jako silný čaj na trávicí potíže. Má uklidňující a diuretické vlastnosti. Čaj se pije 2x až 3x denně.

Další bylinky vhodné pro žaludek

  • Heřmánek

  • Zeměžluč

  • Hořec

  • Puškvorec

  • Máta

  • Majoránka

  • Zázvor

  • Meduňka

Obrázky: tuasaude, eatnorth